Wpis z mikrobloga

Mirki, miałem ostatnio zadanie rekrutacyjne, której jedną częścią było generowanie pdfa z prostego formularza z możliwością ponownego ściągnięcia. Rozwiązałem to poprzez zapisywanie pdfów w bazie danych z pomocą orma.
Dostałem odpowiedź odnośnie tej części, że to złe rozwiązanie, bo serwery baz danych są droższe niż zwykły storage.

1) Jak w takim razie przechowywać takiego pdfa ? Pytam ogólnie, nie wskazując na technologię

2) Co powinno zawierać się w requirements.txt w repo do apki? Bo nie miałem i też mi o tym wspomniałem ;p

#naukaprogramowania #programowanie
  • 32
@b3rly: dzieki, poczytam jak to zrobić, żeby trzymać coś na serwerze, obv stało to tylko lokalnie u mnie i brzmi jak lepsze rozwiązanie

@wczoraj: clue było takie, żeby nie generować za każdym razem, ale je jakoś zapisać. Nie mialem określonego sposobu ale obv zgadzam się, że przy takiej #!$%@? użycie bazy danych to jakies rozwiązanie ale może być lepsze

@Myzreal: python, dzięki, poczytam też i może jakoś mnie to
@b3rly: aaa, chyba już wiem jak to rozwiązać, tak jakby url z danym plikiem i przy podawaniu opcji download pliku nie zassysać go z bazy tylko po tym url. Dzięki ^^ aktualnie przerabiam algorytmy bo trochę z nich leżę ale na pewno to rozkminię, teraz mogę to już robić bez spiny, bo dali mi kilka dni na zrobienie tego, a np celery poznałem w dniu otrzymania zadania :D dzięki jeszcze raz
@michael93pl jeżeli liczba w twoim nicku to twój wiek to mamy tyle samo lat. Masz jakieś tipy odnośnie nauki samej składni, frameworkow i tego czy jakiś język oprócz pythona był potrzebny na tej rozmowie? :-) Powodzenia w zdobywaniu pracy (òóˇ)
@michael93pl żeby sobie niedokładać za dużo pracy możesz dołożyć token przez parametr GET jednorazowy/wygasający za x czasu :)

... chociaż w Django na start masz cały moduł User zaimplementowany, sam dostęp do zasobu zostaje napisać :)
@b3rly: właśnie pamiętam, że w Django to już jest zrobione ( stawiałem jakąś testową stronę miesiąc temu z tutorialu i bylem pod wrażeniem, ile rzeczy jest już tam zaimplementowanych) Dzięki za podpowiedź, pewnie po robocie zaczne dzisiaj czytać docsy Django i ruszę z tą apką ^^