Wpis z mikrobloga

W końcu udało mi się przejść #shinmegamitensei IV apocalypse na #3ds. Muszę przyznać że o wiele lepsze niż Smt4 zwykle. Dużo lepsza mapa, oznaczenia zadań, przez to wiesz gdzie masz iść I możesz kombinować którędy. Trochę dupa ze mnie, bo tylko na poziomie trudności Skirmish, ale chciałem ją już skończyć, bo czeka mnie jeszcze Xenoblade Chronicles i dopiero wtedy biorę się za #marioodyssey na #switch

Co jeszcze o grze? Albo zaczęło mnie nudzić to uniwersum, albo #!$%@? system fuzji demonów. Ogólnie to w każdym kolejnym smt jest zupełny mix demonów. Te które były w poprzedniej części najsłabsze(np lvl 15), teraz są blisko topki (lvl 50-80).z jednej strony to dobrze, bo nie da się zrobić tych samych fuzji co w poprzednich grach i iść sobie po kolei, tylko każda część ma swój system. Ale z drugiej strony... To trochę tak jakby w innej grze na początku zabijać dzikie psy, a w kontynuacji dzikie psy byłyby silniejsze od smoków.. No i fuzje robiłem bez myślenia prawie. Tylko wybrać najlepsze ataki i jazda. Nie zwracałem za bardzo uwagi na nowość, czyli umiejętności demonów. Może przez niski poziom trudności.. Fajne jest jednak to, że jak jakiś demon jest związany z ogniem, to ma ujemne modyfikatory np do lodowych ataków i vice versa. Ostatni dungeon #!$%@?... Kilka godzin tam spędziłem. Ostatni boss nawet na Skirmishu potrafił dać w kość.

Grę oceniam dobrze. O wiele lepsza niż Smt4, ale IMHO gorsza niż smt overclocked. Chociaż ta ostatnia drastycznie się różni. Najlepsza częścią i tak pozostaje dla mnie smt3 nocturne z Ps2. Najlepszy klimat, historia, satysfakcjonujący system mergowania

#smt #jrpg
Pobierz gumis112211 - W końcu udało mi się przejść #shinmegamitensei IV apocalypse na #3ds. M...
źródło: comment_yIJQYtFuGDhtLp7pCDve5aJueSfFad5X.jpg
  • 11
@gumis112211: Ja mam na liczniku prawie 66h, ostatni raz grałem pod koniec kwietnia i pamiętam, że byłem trochę po walce z Czterema Niebiańskimi Królami. Na pewno wrócę dokończyć przed premierą SMTV, ale w tej chwili XBC2 jest na tapecie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gumis112211: Tylko ostrzegam, że mapy w XBC2 są naprawdę spore i raczej o ile wiesz gdzie masz iść, to różnie bywa z wykombinowaniem którędy, szczególnie w przypadku zadań pobocznych zdarza mi się błądzić. No i jest to zdecydowanie dłuższa gra, z tego co widziałem, to zajmuje średnio 110+ godzin żeby przejść całość.
W sumie, jutro minie rok odkąd dostałem Apocalypse w swoje ręce, a tak czekałem na ten tytuł; może to