Wpis z mikrobloga

@mor3nko: piękna sprawa, 16 piętrowy blok i ktoś na forum napisał, że "cisza nocna to jedno, ale w dzisiejszych czasach o ciszę możemy dbać już cały dzień!" xDDD wprowadzasz się do następcy wielkiej płyty i narzekasz na dzień dobry na hałas. xDDD co ludzie mają w głowach? albo jedna laska zauważa, że jest bardzo głośno w mieszkaniach bo "wykonawca chyba zrobił ściany karton gips" - to po jakiego grzyba kupiłaś mieszkanie
@bartez_94: No niestety 1.2 to dobra proporcja, idealnie by było 1.5, wyżej sie już nie da bo brakłoby miejsca w województwie. Za każdą inwestycje poniżej 1.0 miejsca parkingowego powinien być pozew.
Przecież jak ja czytam o gościu z Poznania co wybetonował sobie sam miejsce parkingowe i poleca to sąsiadom w Krakowie to mnie brzuch boli xD i jeszcze sugeruje że wkładanie kartki za wycieraczke to niszczenie mienia a dzwonienie na SM
@piekuo: weź pod uwagę, że ludzie to przesadzają... u mnie to były też niezłe cyrki i mógłbym nasze spiny z forum osiedlowego też tutaj wrzucić xDD
kiedyś nawet z jednym gościem się spinałem przy asyście dwóch gostków z SM bo wezwał ich żeby mandaty wpisali xDD
oczywiście oni przyznali rację mi, że to kpina z miejscami i dali rady, żeby pisma do zikitu napisać o zmianę zakazów xD
efekt teraz taki,
@bartez_94: Czy przesadzają to nie wiem, ale byłem ostatnio u kolegi który tam mieszka i gdy na niego czekałem w aucie to musiałem stać przez 5 minut na środku drogi i lawirować samochodem żeby przepuszczać inne auta a na koniec i tak musiałem stanąć na miejscu dla straży pożarnej jak już jakieś Audi Q5 mi je zwolniło xD
Ogólnie wszystkie drogi są oznaczone jako drogi pożarowe a miejsca tyle że jedno
@piekuo: to samo właśnie na moim idealnym miejscu przed samymi drzwiami do bloku jest droga pożarowa i teraz strach stanąć xD wywalczyli szlabany to chociaż ludzie z innego etapu osiedla nie będą wjeżdżać zajmować miejsc... bo to też jest niezła kpina, a na identyfikatory nikt nie zwraca uwagi, w ogóle wydają tez jak chcą, sam mam chyba ze 3 na gościa, a parkuję sobie we własnym garażu xD
@bartez_94 > karane to powinno być stawianie bloków bezdwoch miejsc parkingowych na każde mieszkanie Zależy gdzie, w mieście, w centrach wręcz odwrotnie, należy ograniczać liczbę miejsc aby nie generować zbyt dużego ruchu. Miasta europejskie typu Londyn robią tak od dawna, jest zakaz budowania parkingów, aby ludzie nie jeździli samochodami. W Warszawie też już tak jest w centrum. Generalnie ilość aut w miastach jest zbyt duża, wszystko jest zakorkowane, a najprostszym sposobem jej
@mor3nko: Rzeczywiście, wciągająca i pouczająca lektura. Jelenie zapłaciły po 50 tys zł za miejsca w garażu podziemnym a teraz muszą jeszcze bulić czynsz 160 zł/mc :O Miazga.
@dlolb: Na początek należy usprawnić komunikacje aby ludzie mieli alternatywę dla aut. Nie sztuką jest zacząć od ograniczania parkingów i miejsc postojowych. W przypadku kolejności działań o jakiej mówisz dzieje się jak na Avii. Auta i tak są, każdy wolny kawałek terenu zastawiony a poziom napięcia na osiedlu sięga maksimum. Nie każdy pracuje w centrum aby bez problemu dojechać do pracy zbiorkomem. Sami z dziewczyną mamy 2 auta bo dojazd komunikacją
@TypowyPolskiFaszysta: @piekuo: @bartez_94: Ogólnie czemu ludzie tak wybierają nowe bloki? Mieszkam w wielkiej płycie, w środku wszystko wyremontowane, ochrona, monitoring z dostępem dla każdego (włącznie z archiwum) i parking ze szlabanem i chyba 3 miejsca parkingowe na mieszkanie XD

+ ogólna przestronność, nie, że 40 metrów od budynku stoi następny.
w środku wszystko wyremontowane, ochrona, monitoring z dostępem dla każdego (włącznie z archiwum) i parking ze szlabanem

@epll bo to raczej nie jest nie jest norma w przypadku wielkiej płyty? I nowe i stare ma plusy i minusy, ja jeślibym kupował mieszkanie to albo wtórne w ścisłym centrum, albo nowa sensownie rozplanowana deweloperka kilka kilometrów od centrum (okolice Lema wydają mi się jedną z fajniejszych opcji)
@TypowyPolskiFaszysta: Oczywiście, że nie jest to norma. Ale takie mieszkania można bez problemu kupić.

Po prostu jak patrze jak wygląda większość nowych budynków w miastach to to jest wręcz dla mnie parodia. ;d
@mor3nko i tak i nie. Ja mieszkam w Warszawie i uważam, że komunikacja miejska jest tu bardzo dobra, problemem jest to że ludzie kupują tanio mieszkania w polu kapusty, a potem biadolą, że nie ma jak dojechać. Miasto nie powinno się poddawać takim szantażom, bo widziały cały co brały, poza tym jak ulegną jednym to zaraz się pojawia kolejni i to jest błędne koło. Po drugie, jeżeli mówimy od czego należałoby zacząć
@epll też tego nie ogarniam, ja mam na osiedlu wszystko co potrzeba: szkoły, przedszkola, przychodnię, plac zabaw, park, przystanki, do centrum Warszawy jadę autobusem 15 minut autobusem, do pracy jadę szybciej niż samochodem. Teraz się przeprowadzam, to kupiłem też w starym, 200 metrów od metra. W środku robię gruntowny remont i wszystko wygląda jak nowe. Może jest lastryko na klatce zamiast marmuru, ale przynajmniej do centrum znowu będę miał 15 minut i
@mor3nko: #!$%@?, ja dzisiaj oglądałem Jedź Bezpiecznie i zastanawiam się, kto w pełni władz umysłowych chce tam mieszkać. Przecież tam jest pewnie 10% lokali zajęte, a przejechać przez osiedle to jak się przebić przez Calais xD

Sam mieszkałem rok w bloku (z lat 50.), gdzie były przewidziane pewnie 4 miejsca parkingowe na 30 mieszkań i powiem szczerze, że było dużo lepiej niż tutaj - a tam już się #!$%@?łem straszliwie i
Funky666 - @mor3nko: #!$%@?, ja dzisiaj oglądałem Jedź Bezpiecznie i zastanawiam się,...
@Funky666: Myślę że na etapie zakupu mieszkania, nikt do końca nie wyobrażał sobie że tak to będzie wyglądać. Jak wspomniałem, mi też przeszło przez głowę kupić tam mieszkanie ale zrezygnowałem z innych powodów. Dlatego teraz jestem w szoku jak wygląda rzeczywistość bo sam mogłem wdepnąć w takie bagno. Skala problemów zdecydowanie przerosła moje wyobrażenia.