Wpis z mikrobloga

@mirekwwa: @ameliniowyguzik: @Hjuman:
Dzięki za odpowiedź, chociaż niestety nieco martwiącą. Nie dość, że się człowiek zaharowuje aby odłożyć chociaż 10% wkładu własnego na coś więcej niż klitka na końcu miasta z godzinnym dojazdem do pracy to jeszcze takie atrakcje robią. Szczególnie w przypadku, gdy człowiek chce na swoje żeby płacić sumarycznie mniej raty niż czynszu za wynajem i dodatkowe pół roku czy rok odkładania to tylko narastająca strata. (
@smk666: dlatego zastanów się po co chcesz kupować mieszkanie skoro Cię na nie stać. Nie wiem skąd w Polsce taki trend, ze wszyscy musza kupować mieszkania. Na zachodzie się kupuje na własność po 40 i ludzie jakoś żyją. Prawda jest taka, ze to nie jest Twoje tylko wynajmujesz je od banku i może za 30 lat jak nic się nie wydarzy w życiu Twoim nieprzewidywalnego to będzie Twoje. Ja wynajmuje od
Dzięki za odpowiedź, chociaż niestety nieco martwiącą. Nie dość, że się człowiek zaharowuje aby odłożyć chociaż 10% wkładu własnego na coś więcej niż klitka na końcu miasta z godzinnym dojazdem do pracy to jeszcze takie atrakcje robią. Szczególnie w przypadku, gdy człowiek chce na swoje żeby płacić sumarycznie mniej raty niż czynszu za wynajem i dodatkowe pół roku czy rok odkładania to tylko narastająca strata. ( ͡° ʖ̯ ͡°
@animuss
Zarobki nie sa problemem (mamy z zona 1,2mln zdolnosci kredytowej a szukamy mieszkania do 400k). Problemem jest to, ze lubie wydawac kase na biezaco i mam ledwie te 10% odlozone na juz. Ostatnio po prostu juz cos we mnie peklo i mam dosc mieszkania na wynajetym gdzie przyslowiowego gwozdzia wbic nie moge wedle uznania i nie chce mi sie kolejny rok zbierac tych kilkudziesieciu tysiecy. Poza tym rata kredytu z czynszem
@smk666: No ale skoro macie zdolność na 1,2m i nazbierane 10% wkładu (przy takiej wysokości banki już dają kredyt), to chyba nie jest problemem dociułać 11k na notariusza i pcc. Ile to zajmie? 2 miesiące? Wymóg wkładu własnego właśnie po to jest, żeby wylać kubeł zimnej wody na głowę ludziom którzy lubią wszystko wydawać i nagle z dnia na dzień postanowią się zadłużyć na 20 lat. Co 2 tyg ktoś tu