Wpis z mikrobloga

Hej, założyłem bloga i z tego powodu robię tematyczne #rozdajo . Mam do rozdania dwie elektroniczne karty upominkowe do księgarni Gandalf o wartości 50 zł każda.

Blog to zbiór moich recenzji 100 Najlepszych Anglojęzycznych Książek XX wieku wydawnictwa Modern Library. Polecam Waszej uwadze te dwa teksty, na dobry początek:

a) Czego brakuje Grze o Tron? Recenzja książki „Ja, Klaudiusz”
b) „Lord Jim”. Joseph Conrad, czyli co łączy Józefa Piłsudskiego z filmami o Obcym?

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w losowaniu:
1. Jedna karta zostanie wylosowana wśród wszystkich plusujących.
2.Druga wśród tych komentarzy, które odniosą się jakoś do choć jednej książki z listy Modern Library (znajdziecie ją na przykład... o, tutaj. To nie musi być elaborat, wystarczy napisać, że czytaliście i się spodobało, albo znacie tytuł i zawsze chcieliście przeczytać.

Promocje łączą się, więc jak jesteś super #wygryw to możesz nawet wygrać obie karty ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Losowanie jutro o 20. Patusy i zielonki głosu nie mają (dostrzegam ironię, bez obaw).
#ksiazki
Herostrates94 - Hej, założyłem bloga i z tego powodu robię tematyczne #rozdajo . Mam ...

źródło: comment_p8LIfxr9E6HjbvUFocleFxXK2UfZG4G5.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
@Herostrates94: Wydaje mi się, że była jeszcze wersja (albo przynajmniej projekt na wersję) z neologizmami niemieckimi. Tak przynajmniej czytałem w przedmowie do któregoś wydania, które posiadam. Choć faktycznie, to nie miałoby tyle sensu co wersje R i A. W każdym razie w obu przypadkach robota Roberta Stillera (tłumacza) - niesamowita
  • Odpowiedz
@Herostrates94: Lolita Nabokova. Ciężki język, ale warto przebrnąć dla historii, na koniec mówisz sobie: cholera, okropnie się to czytało, po czym...nie możesz się powstrzymać i wracasz do niej ponownie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Herostrates94 "Grona gniewu" Steinbecka są ważną i ciekawą książką pokazującą dramat Wielkiego Kryzysu, ale gdybym miała wybrać jedną, najlepszą książkę tego autora, byłoby to "Na wschód od Edenu". Niesamowita, monumentalna Powieść (specjalnie z dużej litery). Warty polecenia, ale już po przeczytaniu książki, jest też film o tym samym tytule z bardzo dobra rolą Jamesa Deana.
  • Odpowiedz
@Herostrates94: To wcale nie jest wymuszona opinia. 1984 Orwella czytałem, dostrzegam jakąś metaforę z całym światem, jeśli tylko myślisz inaczej to lepiej miej się na baczności, bo nie ma miejsca dla obcych. Coś w klimacie Nowy Wspaniały Świat Huxleya jeśli ktoś czytał któreś, to polecam drugie.
  • Odpowiedz
@Herostrates94: Czy jest jakiś sens korzystania z takich list? Prawdę powiedziawszy nigdy z nich nie korzystałem, nie czytam na "wyścigi", czy w jakiejś kolejności, nie mam wyzwań. Czytam dla siebie


W każdym razie z tej listy czytałem (oczywiście) Jądro Ciemności (z ciekawostek - jedna z ulubionych przez moją klasę lektur xD, teraz wyrzucona z podstawy programowej).
Dość niedawno przeczytałem 1984 Orwella - po prostu dwaplusdobra książka ;) Kopalnia cytatów,
  • Odpowiedz
@Herostrates94:
Ulisses- jak wszyscy wyżej, miałam kilka podejść. Za pierwszym razem dotarłam do 13 strony, za drugim do 21. Poszedł na półkę. Tego nie da się przeczytać.
"Nowy Wspaniały Świat" Huxleya -moim zdaniem jedna z lepszych traktujących o wizji świata, również całkiem przystępnie napisana, dobrze się czyta.
"Rok 1984" i "Folwark Zwierzęcy" Orwella- moim zdaniem pozycje obowiązkowa dla każdego. Poza tym że klasyki to w pewnym sensie dopełnienie Huxleyowskiej wizji
  • Odpowiedz
@pasikonikkk: Słyszałem same dobre rzeczy o Edenie (także komentarze, że to ta książka powinna być na liście, a nie Grona) i gdy wrócę do Steinbecka, to na pewno zacznę od tej pozycji. Bardzo lubię tego pisarza, choć trzeba uczciwie przyznać, że trochę się gubi, gdy wykracza poza typową dla siebie tematykę (Ameryka, dziki kapitalizm, wielki kryzys, trud człowieka prostego, motyw drogi). "Księżyc zaszedł" (norweskie miasteczko w czasie okupacji hitlerowskiej) nie był moim zdaniem zbyt udany.

Czy jest jakiś sens korzystania z takich list? Prawdę powiedziawszy nigdy z nich nie korzystałem, nie czytam na "wyścigi", czy w jakiejś kolejności, nie mam wyzwań. Czytam dla siebie


@Tom_Ja: Według mnie poznawanie klasyki literatury, tych najbardziej znanych książek, jest bardzo przydatne, bo niemało utworów w jakiś sposób się wzoruje się na swoich poprzednikach: znając jakiś kanon, łatwiej jest to wyłapać, co jest moim zdaniem przyjemne: daje pełniejsze wrażenie z lektury. Poza tym wiele z tych książek jest po prostu bardzo dobrych i przyjemnych w czytaniu, a nie znalazłbym ich bez tej listy (chyba że wpisując w Google frazy w stylu "10 najlepszych książek w historii", czyli na jedno wychodzi). Nigdy bym nie poznał Faulknera bez tej listy, a to
  • Odpowiedz
WYNIKI #rozdajo

Elektroniczne karty upominkowe otrzymają @strfkr oraz @Bukaa_ . Pozdrawiam też użytkownika @GeTxReZ, który wygrałby, gdyby nie jego aktywność pod tagiem z Kononowiczem :). Zaraz wysyłam PW z kodami. Gratulację dla zwycięzców.

Co do tagu o moim blogu, który można by obserwować: jak będzie nowa recenzja, to coś wymyślę i zawołam komentujących z tego wpisu. Jak też chcesz być wołany, zaplusuj ten wpis.
  • Odpowiedz