Wpis z mikrobloga

Hej, założyłem bloga i z tego powodu robię tematyczne #rozdajo . Mam do rozdania dwie elektroniczne karty upominkowe do księgarni Gandalf o wartości 50 zł każda.

Blog to zbiór moich recenzji 100 Najlepszych Anglojęzycznych Książek XX wieku wydawnictwa Modern Library. Polecam Waszej uwadze te dwa teksty, na dobry początek:

a) Czego brakuje Grze o Tron? Recenzja książki „Ja, Klaudiusz”
b) „Lord Jim”. Joseph Conrad, czyli co łączy Józefa Piłsudskiego z filmami o Obcym?

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w losowaniu:
1. Jedna karta zostanie wylosowana wśród wszystkich plusujących.
2.Druga wśród tych komentarzy, które odniosą się jakoś do choć jednej książki z listy Modern Library (znajdziecie ją na przykład... o, tutaj. To nie musi być elaborat, wystarczy napisać, że czytaliście i się spodobało, albo znacie tytuł i zawsze chcieliście przeczytać.

Promocje łączą się, więc jak jesteś super #wygryw to możesz nawet wygrać obie karty ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Losowanie jutro o 20. Patusy i zielonki głosu nie mają (dostrzegam ironię, bez obaw).
#ksiazki
Pobierz Herostrates94 - Hej, założyłem bloga i z tego powodu robię tematyczne #rozdajo . Mam ...
źródło: comment_p8LIfxr9E6HjbvUFocleFxXK2UfZG4G5.jpg
  • 60
@wTotalwar: Ulisses to jedna z najmniej przystępnych książek na liście (a może i w ogóle). Sam mam za sobą dwie nieudane próby. Sytuacji nie poprawia fakt, że w Polsce krąży chyba tylko tłumaczenie Słomczyńskiego, którego zdolności translatorskie są często kwestionowane. Podobno sporo namieszał. Może warto popróbować z oryginałem?
@Herostrates94: Miałem napisać, że czytałem i mi się podobało... ale nie podobał mi się "Buszujący w zbożu". Mogę zrozumieć, że w czasach młodości mojego ojca - przypadające na lata 50/60 - była to pozycja kultowa. Wywracająca ustalony porządek do góry nogami, buntownicza i dość wulgarna jak na tamte czasy literatura, była na topie. Ale czytając książkę, gdy byłem raptem parę lat starszy niż bohater powieści nie odnalazłem nic, co by mnie
@wTotalwar: Chyba nikt nie przeczytał całego "Ulissesa", przynajmniej w polskim przekładzie - zresztą i tak jestem pod wrażeniem translatorskiej brawury wszystkich tłumaczy, którzy starają się tą książkę przełożyć z pierwowzoru. > 1984 George Orwell

@zarrock12: Oczywiście uznając Orwella za wybitnego intelektualistę a jego książki za pewien kanon, to przyznać muszę, że mnie jego wizja nie przekonała, jeśli miałaby stanowić dystopię przyszłego społeczeństwa Zachodu to dużo ciekawiej i - co gorsza
@Herostrates94: Folwark zwierzęcy czytałam dwa razy, głównie z uwagi na to, że za pierwszym czytałam do szkoły i na szybko. Próbowałam czytać władcę much ale jakoś w połowie odpadłam, nie pamiętam juz czemu, może niedlugo nadrobię( ͡° ͜ʖ ͡°) Najciekawszy z tej listy(wsród tego co czytalam) jest rok 1984. Czytając udawało mi się przenieść do tamtego świata. Zimno, atmoswera nieufności i strachu dawała się odczuć. Przerażający obraz...