Wpis z mikrobloga

@biauywilg

Może znacie kogoś po tym kierunku?


No brat mojej bylej- pracowal w hotelu albo jako kelner

Pozatym mój kumpel byl na sm ale po zrobieniu licencjatu stwierdzil ze to byly 3 stracone lata jego zycia i poszedl na jakis fir i teraz pracuje w korpo
@biauywilg: Ale studia ogólnie Ci nie dadzą pracy. Kwestia jak wykorzystasz tę wiedzę ze studiów. Po gównokierunku możesz się dobrze zakręcić, jak nie przebimbasz 3 lub 5 lat. A możesz po zajebistym kierunku gówno mieć
@Loloman hm, właśnie tak się zastanawiałam jak to wygląda w skali światowej, czy wiedza zaczerpnięta ze studiów może się przydać w pracy w jakimś międzynarodowym korpo
@biauywilg: Może jakieś organizacje międzynarodowe czy instytuacje europejskie, ale powodzenia bez znajomości. Robiłem praktykę w Komisji Europejskiej i widziałem, jak to wygląda. Nie polecam.
@biauywilg: dla picu poszło sporo. Ale oni się wykruszą, częściowo przynajmniej. Na pewno spotkasz sie ze stwierdzeniem ,, nie dam Ci notatek, bo jesteś moją konkurencją na rynku pracy xD ''. Wiele osób dało się naciągnąć tym ideałom z ulotek, które twierdzą, że będziesz mógł zostać doradcą Trumpa :D moim zdaniem to gówno kierunek, ale lepszy niż socjologia ..
@biauywilg: a ch... wie :D nie mieli ambicji, to przewracają skrzydełka i frytki.

A tak na poważnie, to może skorzystaj na swojej uczelni z Biura Karier lub czegoś podobnego (u mnie tak to się nazywa). Podejmij jakichś staż na początek. Zawsze możesz się wkręcić do firmy (ʘʘ)