Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moi rodzice przeszli na emeryturę w tym roku. Tata odprowadził 600 000 PLN (kapitał początkowy) składek na emeryturę, mama tak samo 600 000 PLN, łącznie około 1 200 000 PLN. Tata dostanie koło 2200 PLN emerytury, mama koło 1900 PLN (netto). By odzyskać całość i wyjść na zero muszą dożyć około 83 lat. Gdyby Państwo dało im te 1 200 000 PLN, to mogliby kupić 3 kawalerki w Warszawie, wynająć je po 2000 PLN i mieć około 6000 PLN wpływów - koszty. Składki nie są dziedziczone, natomiast kawalerki tak i mogłyby otrzymać je wnuki. Nie wspomnę o odsetkach z tej kwoty która da 1 600 000....

Państwa nie tylko nas okrada, ale uniemożliwia nam bogacenie się. przykre....
proszę życie wszystkim emerytom 100 lat :-)

#ekonomia #polska #zus #zycie #gorzekiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 59
Tata dostanie koło 2200 PLN emerytury, mama koło 1900 PLN (netto).


Które będą waloryzowane, np. https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/waloryzacja-rent-i-emerytur-w-2018-r/dx14twr

Gdyby Państwo dało im te 1 200 000 PLN, to mogliby kupić 3 kawalerki w Warszawie, wynająć je po 2000 PLN i mieć około 6000 PLN wpływów - koszty.


To zadziała wyłącznie wtedy, gdy tylko twoi rodzice dostaną te pieniądze, a reszta nie. Wiesz, co by się stało z rynkiem nieruchomości, gdyby każdy emeryt kupił sobie
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@?ący jest fakt, że nie możesz mieć zwyczajnie wyboru i pozostaje ci walić w tę dziurę bez dna swoje pieniądze. Ze składką zdrowotną nie byłbym tak super chętny opłacać sobie wszystko samemu, ale emeryturę to sam jestem sobie w stanie odkładać.
@AnonimoweMirkoWyznania idea samodzielnego odkładania na emeryturę jest piękna ale nie możliwa do zrealizowania.

Ludzie mają #!$%@? problem jak jest sklep nagle w tygodniu z powodu jakiegoś dziwnego święta zamknięty i albo siedzą głodni i zdziwieni albo druga moja ulubiona grupa która robi przed takim świętem takie zapasy jakby mieli miesiąc w bunkrze siedzieć, a potem trzeba to wszystko #!$%@?ć do śmieci bo się zepsuło

Ludzie którzy są na tyle odpowiedzialni żeby samodzielnie
@Marek_Licyniusz_Krassus: Jeśli jest wymuszane (a często jest), to oczywiście, że jest bandyckie. Rozsądny człowiek i tak ubezpieczy.

Nawet sama idea emerytur jest obecnie wypaczona, bo w założeniu powinno być tak, że pieniądze, które JA odkładam będą przeznaczone na MOJĄ emeryturę, a nie wypłacanie obecnych emerytur, ale zrozum, że system emerytur sam w sobie jest kompletnie spaczony.
Jeśli Państwo ZABIERA ci pieniądze na opłacenie niby twojej emerytury (jeśli uda ci się do
Ale ile odłożyłeś to tyle dostaniesz.


@Marek_Licyniusz_Krassus: Nie. I własnie to jest problem.
Zdecydowana większość ludzi nigdy nie dostanie pieniędzy, które włożyła do tej skarbonki. Albo umrą przed wiekiem emerytalnym, albo będą pobierać emeryturę zbyt krótko. Tych pieniędzy nie zobaczą ani oni, ani ich rodziny. I na tym właśnie bazuje ten system. I dlatego rządzący będą stać za nim murem. To po prostu kolejny podatek narzucony przez Państwo.
@Marek_Licyniusz_Krassus: Przestań porównywać to do ubezpieczenia, bo to zupełnie różne rzeczy.
W ubezpieczeniach mogę np. zapłacić jedną ratę i jak po miesiącu wydarzy się wypadek, to mogę otrzymać ubezpieczenie. W emeryturach w praktyce nie ma opcji, że dostaniesz więcej niż wsadziłeś. Nieliczni dostaną to co wsadzili. Większość wyciągnie dużo mniej niż wsadziła, a spora część nie wyciągnie niczego.
I daj spokój z tymi "określonymi przypadkami". Piszesz jak polityk. Wymagania są bardzo
@Marek_Licyniusz_Krassus: Przecież nie napisałem, że na 100% padnie, tylko że coraz więcej poważnych ludzi tak uważa. Zresztą co to za argument, że jeszcze nie padł? To, że jeszcze nie padł, to znaczy, że nie padnie?
Zresztą, wytłumacz osobie, która miała dostać emeryturę w wieku X lat, dożyła do tego wieku i dowiedziała się, że jednak zacznie ją dostawać w wieku Y, że Państwo jej coś "gwarantuje" ( ͡º ͜ʖ
@Marek_Licyniusz_Krassus: Uciekasz w żart, ale nie potrafisz zbić żadnych argumentów.

Nie wiem ile mam odłożone.
Nie wnikam, bo po pierwsze nie mam na to żadnego wpływu (przymus płacenia składek), po drugie te pieniądze nie należą do mnie (nie mogę teraz ich wypłacić), po trzecie tych środków i tak pewnie nie zobaczę ani ja, ani moja rodzina (możliwe, że umrę szybciej), po czwarte nie mam żadnej gwarancji, że te pieniądze zobaczę nawet
@fukboi: Co innego bieżące potrzeby, a co innego zbieranie na "jakąś tam emeryturę" co będzie za kilkadziesiąt lat. Tym tokiem rozumowania równie dobrze mogli sobie odkładać do skarpetki przez ~40 lat pracy 100zł miesięcznie(co to jest ?? dwa obiady w barze w skali miesiąca) i mieliby 50k zł odłożone na emeryturę. Proste jak gwizdek, a ile ludzi tak zrobi ?? Pewnie garstka.