Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki i Mirabelki
od kilku lat ucze sie, to zle slowo, korzystam z jezyka angielskiego. Tzn uzytkuje go przy pisaniu maili, czytaniu maili, czytaniu i pisaniu opisow produktow itd, niestety do dzisiaj nie potrafie ogladac filmow bez napisow ani czytac dluzszych tekstow bez pomocy tlumacza. Bardzo mnie to #!$%@? xd.
Postanowilem wiec ze przeznacze dowolna ilosc pieniadzy aby sie nauczyc tego prostackiego jezyka fireworks skutecznie w takim stopniu aby mowic i sluchac ze zrozumieniem.
W jaki sposob wg Was tego dokonac, mam 6 miesiecy i nieograniczona ilosc czasu codziennie. Chce sie po prostu tylko temu poswiecic ale wydaje mi sie ze tez w tym przypadku nic nie da jak caly dzien bede czytac slowka bo predzej mi leb peknie. Czy ktos z Was zna skuteczna metode, co robic aby sie naumiec.

#angielski #pytanie #nauka #jezykiobce #angielskizwykopem #jezykangielski #edukacja
  • 10
@TheArt: To pewnie niezbyt odkrywcze, ale ja oglądałem filmy/seriale z angielskimi napisami. Jeżeli czegoś nie rozumiałem, to do słownika (co prawda na początku wyglądało to tak, że dwudziestominutowy serial oglądałem przez pół godziny, ale później jest tylko lepiej) Jak poczułem się trochę pewniej, to starałem się coś kumać bez napisów (na początku dla ułatwienia te odcinki, które wcześniej widziałem z napisami).
Kindle i książki po angielsku, potem memrise z tych słówek z książki(jest skrypt dzisiaj go ogarnąłem jak w łatwy sposób 2000 słówek przerzucić do memrise do apki) wyrzuć wszystkie polskie serwisy serwisy internetowe i przeglądaj newsy jak już musisz po angielsku(wgraj se wtyczkę chrome-extension://neomigpibafpboiknmijddgnncengfnm/options.html). English grammar in use wydrukuj sobie/kup sobie i rób 5 unitów dziennie, duo lingo/english grammar 101 też polecam. BBC radio 4 cały czas w tle niech se
@TheArt: No to nie czytaj słówek, bo to faktycznie głupota ( ͡° ͜ʖ ͡°) czytaj te teksty i oglądaj te filmy, z którymi masz problem, niekoniecznie po 10 razy te same, ale jeśli czasu masz w opór, to jesteś w dobrej sytacji - słuchaj i czytaj ile się da wszystko po angielsku, co ci tylko wpadnie w ręce, czym bardziej się tym interesujesz, tym lepiej, bo uważniej
@niurekord: czy Kindle mozna zastapic laptopem ewentualnie tabletem albo smartfonem z androidem i jakbys mogl podrzucic ten skrypt

mozesz mi napisac jak sie nazywa ta wtyczka
chrome-extension://neomigpibafpboiknmijddgnncengfnm/options.html
bo nic mi nie wczytuje
Kindle to aplikacja na telefon nie tylko czytnik ebooków. Możesz se ściągnąć wgrać tam słownik i czytać jak nie chcesz kupić czytnika (którego bardzo polecam). Każdy artykuł z neta możesz sobie tam przesłać i czytać(push to Kindle). A z książkami to niewiem jak wgrać na apke po piracku musiałbyś poczytać.