Wpis z mikrobloga

Niestety, ale na głównej wylądowała znów informacja nieprawdziwa: w Niemczech NIE BYŁO DEBATY na temat neonazizmu w Polsce! Cytowany w artykule tweet wynika z błędnego zrozumienia przez autora niemieckiego tweeta: "Debatte nach TV-Bericht über Neonazis in Polen" który NIE oznacza, że niemiecka telewizja przeprowadzi debatę po materiale o neonazistach w Polsce, ale że w Polsce toczy się debata po reportażu telewizyjnym o neonazistach. Zalinkowany materiał wideo zawiera zwykłą informację o sytuacji i trwa krócej niż dwie minuty. Inny materiał pod tytułem "Polska prowadzi debatę na temat neonazistów w kraju" trwa już osiem minuty, ale zawiera tylko materiał i rozmowę prowadzącego z korespondentem ARD w Warszawie. Tej debaty zwyczajnie nigdzie nie ma.

Tą informację powtórzył dziś w Sejmie minister Brudziński. MSWiA już prostowało jego słowa, odpowiadając "Informujemy, że w wypowiedzi chodziło o dyskusje, komentarze i debaty, które mają miejsce w niemieckich mediach". Jest to strasznie smutne, bo pokazuje że jeden użytkownik Twittera z kiepską znajomością języka niemieckiego potrafi sterować wypowiedziami ministrów.

Pozwolę sobie zawołać #wykopszwadron którzy byli wołani już dzisiaj do wykopywania tego fejka, w ramach odpierania niemieckiej wojny informacyjnej. Na mirko także wrzuciłem luźno przetłumaczony artykuł Tagesschau na temat tej afery, aby każdy mógł skonfrontować się z tekstem i stwierdzić czy są tam kłamstwa historyczne.

#informacjanieprawdziwa #polityka #4konserwy #neuropa #polska #niemcy #doscklamstw
wolodia - Niestety, ale na głównej wylądowała znów informacja nieprawdziwa: w Niemcze...

źródło: comment_w7T47a3eEgD1J9IdQX98wQZMv5YUrItp.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@wolodia: Dziękuję za zawołanie. Jednakowoż dalej utrzymuję, że nastał najwyższy czas, aby wspólnie przeciwstawić się kalumniom produkowanym u naszych zachodnich sąsiadów.

Czy takie debaty się odbędą w Niemczech czy też nie, czas pokaże. Nie w tym rzecz. Stawką jest dobre imię Polski oraz Narodu Polskiego, który od lat jest bezpardonowo atakowany. A nasze Państwo nie wyciąga wobec kłamców żadnych konsekwencji. Czas powiedzieć dość!

#doscklamstw
  • Odpowiedz
@Lord6Infamous: To właśnie linkowałem w swoim wpisie. To jest trwający mniej niż 1,5 minuty fragment wiadomości na temat reportażu TVN i neonazistów. Nie trzeba znać języka Goethego, wystarczy zobaczyć te 82 sekundy żeby się przekonać że to zwykły news telewizyjny.
  • Odpowiedz
Czy takie debaty się odbędą w Niemczech czy też nie, czas pokaże. Nie w tym rzecz.


@PozytywistycznaMetamorfoza: Parafrazując - jestem kłamcą i jestem z tego dumny. Winszuję. Prawdziwy Polak z ciebie, jak w mordę strzelił. Honor, uczciwość, prawdomówność - oto przymioty polskiej prawicy.

xD
  • Odpowiedz
@PozytywistycznaMetamorfoza: Na przyszłość - jak już musisz się brandzlować nad oblężoną twierdzą to przynajmniej nie mieszaj do tego wykopu, na pewno znajdziesz tu odpowiednie grono, będziecie mogli zrobić kółeczko albo jakiś pociąg. To wołanie wykopszwadronu było #!$%@? - powinieneś teraz zamieścić wpis ze sprostowaniem i przeprosinami. Jeszcze tego by brakowało żeby jakieś polityczne oszołomy wycierały sobie mordę wykopem bo zorientowały się, że posiada jakąś siłę przebicia i można coś na tym
  • Odpowiedz