Wpis z mikrobloga

Panie i Panowie spod tagu #silownia i #mikrokoksy potrzebuję rady:

Jak robić tyłek, żeby nogi nie rosły xD? Mam tendencje do łatwego rozrastania się mięsni czworołowych, kiedyś dużo dźwigałam... Teraz już nie chce mieć takich duzych nóg ale tyłek chce większy i jędrniejszy. Nawet najlżejsze siady powodują u mnie od razu "puchnięcie" czwórek. Tak samo inne ćwiczenia, które chociaż w minimalnym stopniu angażują czwórki :<
Tyłek niestety szybko flaczeje a tego byśmy nie chcieli. Jakieś złote rady?
  • 23
@Gr1mek: hip thrustery robie i jest dobrze ale potrzbuje wiecej cwiczen niż jedno. Raczej staram się unikać maszyn, jestem zwolennikiem wolnych ciężarów. Do tego wrzucam smieszne cwiczenia a'la chodakowska ale to jest nudne strasznie :<

@Jeziorsquier pomagaja ale nie ma jeszcze takego efektu jakbym chciała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ladnapani_ Nie potrzebuję go robić aż tsk, ale zapewne na yt jak sobie wpiszesz butt exrcises, czy glute exercises będzie tego od groma. I będą zapewne stricte izlowoane. Musisz testować i sprawdzić, które działała na ciebie najlepiej
@Ladnapani_: osle kopniecia, jakies machanie nogami na boki i inne kombinacje, ktore znajdziesz na yt pod haslem jen selter - natomiast slicznie prosze, nie szerz tej mitologii ze wam wszystkim czworki #!$%@? od jednego przysiadu bo to bzdura. mylicie pompe i nabicie miesnia woda z rozrostem tkanki miesniowej. kazda laska ktorej w jakimkolwiek stopniu pomagalem trenowac tez miala takie "zmutowane czworki", 10 siadow i dociete 80 cm w udzie, taka separacja
@Ladnapani_: dobrą masz mobilność? Dobrze wykonujesz przysiady? Bo jak puchną czwórki (za mocno) przy przysiadach a nie dupsko to pewno możesz bardzo płytkie robić. Konsultowałaś się z jakimś ogarniętym trenerem? Czy robisz sama?
@bart_212: tak, mobilność mam bardzo dobrą i technikę też. Trenowałam z profesjonalnymi koksami a nie z sebixami na siłce więc jest całkiem nieźle jeżeli chodzi o technikę. Nad mobilnością też sama dużo pracuję
@Ladnapani_: rozumiem Twój problem, tylko ja z kolei dążę w druga stronę, ćwiczyć nogi żeby dupa nie rosła ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli taki masz cel to rzeczywiście można sobie podarować przysiady albo je ograniczyć na jakiś czas. Hip thrusty i rumuńskie to fajne ćwiczenia na poslad. Obczaj pana Bret Contreras aka The Glute Guy i jego program Strong Curves
@mour: dzięki za radę Tobie i innym mirkom. Będę teraz czytać i szukac złotego środka z tego co napisaliście. Z cwiczeń, które jeszcze mi pomagały w miarę to tzw. standing good morning - ale ludzie na siłce zawsze się dziwnie na mnie patrzą jak robię to ćwiczenie ()

Swoją droga myślałam że przysiady duża ilość mały ciężar rozwiążą problem i nie będa mi się te czwórki tak
ale ludzie na siłce zawsze się dziwnie na mnie patrzą jak robię to ćwiczenie ()


@Ladnapani_: to po co ćwiczyć ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak ludzie eliminują ćwiczenie, które tobie pomaga xD
@Ladnapani_:hip thrusty, martwy ciąg na jednej nodze, donkey kiks ze sztanga na maszynie smitha i na tym samym cursty lunges, aaa i spróbuj przed ćwiczeniami zrobić glute activation (ja robię od Whitney simmons), mi pomogło pod kątem tego, że mocniej czuje pośladki podczas treningu, o efektach się nie wypowiem, bo robię to dopiero z miesiąc przed ćwiczeniami :) jeszcze mi się przypomniało, ten filmik -> https://youtu.be/KNYIk6cEZxA ale znów o efektach się