Wpis z mikrobloga

  • 0
@xomarysia
@Eliszka właśnie od fryzjerki dostałam polecenie by olejować włosy i zacząć odżywiać je od środka, mam plany zacząć od oleju kokosowego, ale nie wiem co dalej i co jeszcze mogło by pomóc c;
@Nezukine: olej kokos jest dla niskoporowatych wlosow, wysokie i srednie moze puszyc. Dobre szampony nie wysuszajace nadmiernie wlosow:
-fitokosmetik z glinka niebieska
-balsam do wlosow biolaven
-vianek normalizujacy i odzywczy
-nowe fitomedy
Do troche mocniejszego oczyszczenia alterra granat, equlibra aloes i petal fresh.
Polecam zabezpieczanie koncowek olejkiem. Suplementy (dobry jest skrzyp z logo doz.pl) i wcierki- konieczność.
Bardzo dobre skladowo sa maski anwen dostosowane do konkretnej porowatosci wlosow. Raz w tygodniu
@Nezukine: a masz proste czy krecone? Elektryzuja sie? Pusza? Dlugo wysychaja? Najlepszy jest chyba test anwen. Niskoporowate to takie troche wlosy jak z reklamy: mocno blyszczace, raczej proste, zdrowe, nieplaczace sie
  • 0
@schizma Jeżeli chodzi o szampony to z moimi włosami aktualnie najlepiej radzi sobie Timotei z ogórkiem, mam aktualnie kokosowy i jest trochę gorzej ale to nic w porównaniu z resztą xD. Z dziecięcych szamponów jedynie żółty jhonson czy jak to się tam zwie jeszcze sobie radził. Niestety mam włosy cienkie, delikatne i w małej ilości :c
@Nezukine: to nie olej kokosowy a : lniany, z nasion bawelny, konopny, z pestek malin, truskawki, dzikiej rozy, z winogron. Lniany i winogronowy sa czesto w marketach. A co do babydreamow i innych dzieciecych one maja zbyt zasadowe ph, beda wam bardziej luski otwierac. Maski anwen do wysokoporowek i srednioporowek- ona wbrew pozorom ma akurat olej dobrany do wysokoporowatych wlosow, polecam sprawdzic probki.
Fajna jest jeszcze maska ziaji intensywna odbudowa z