Wpis z mikrobloga

Mirasy, pytanie szybkie. Jak to jest z PIPem? Szybko reagują na pisma z opisanymi niezgodnisciami? Bo jest sprawa z jednym Januszem. Różowa miała umowę zlecenie zawsze podpisywana bez daty na miesiąc wstecz. Pieniądze zawsze były ale teraz jak ma opcję pracy z umową o pracę to poszły groźby że kasy nie dostanie za styczeń jak się nie pojawi w pracy. Umowy nie ma, jest zawalana dodatkowymi obowiązkami nie w zakresie stanowiska. Pensja mała więc powiedziałem różowej że bez tej kasy przezyjemy ale jakoś Januszowi chce #!$%@?. Jedno pismo z prośbą o kontrolę starczy żeby PIP zaczął trzepac Janusza? #prawopracy #januszebiznesu
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@Micho_master no właśnie jest problem ze nie ma umowy na ten miesiąc, za który ma niedostac kasy.
@benzdriver ja się dowiedziałem dopiero teraz o tym procederze. Gdybym wiedział wcześniej już dawno bym wymusił na niej żeby jej umowę przed rozpoczęciem pracy przynosili do podpisu. Jej nie będę bił ( ) upomnienie dostała żeby więcej na coś takiego się nie zgadzała i dokładnie umowy podpisywala
  • Odpowiedz
@idontflyindick: Brak podpisanej umowy nie zawsze oznacza, że jesteście na straconej pozycji i w sądzie przegracie.

Inna sprawa, że można byłoby "wykorzystać" tego przedsiębiorce tj. niech różowa normalnie pójdzie podpisać umowę z tą datą wsteczną a po prostu nie przychodzi dalej do pracy :). Ale wiadomo nie każda będzie chciała się w to bawić.
  • Odpowiedz
  • 1
@idontflyindick no nie wiem. Legalnego zatrudnienia tu nie ma na ten moment chyba nie ma... Zapytaj kogoś jeszcze przed PIP. Są darmowe porady prawne w Im często. Najpierw tam uderzaj.
  • Odpowiedz