Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy, jaki samochód kupić w przedziale 30-35k. Początkowo rozglądałem się za Accordem VIII, ale jednak strasznie drogie w porównaniu do swojego rocznika. Później myślałem też nad jakimś Focusem albo Golfem. Teraz to sam już nie wiem czego szukać bo mam mętlik w głowie. Może jakąś a4, insignia albo vw jetta? Co innego polecacie? Ogólnie to 22lvl więc fajnie żeby to nie był samochód dla dziadka. Zależy mi też na w miarę normalnych kosztach utrzymania, ogólnie samochód do wożenia dupy ok 15k rocznie. #motoryzacja #samochody
  • 14
@garfild55 kup volvo 850 w silniku 2.3T5 , zrob na 400 koni , odpicuj z zewnatrz i bedziesz mial bezawaryjne wozidlo z kupą mocy pod pedalem a na dzwiek wydechu majtki beda same spadac (ʘʘ)
@garfild55: B8 dobrego za 30-35k, szczególnie w Niemczech nie kupisz, tylko B7 albo 1.8T, albo wolnossące 1.6, 2.0 albo 1.9 TDI. 2.0TFSI 200KM w nich też jest całkiem udane szczególnie w quattro. 2.0 TDI nie polecam. Silniki w B8 były awaryjne - 1.8 i 2.0TFSI miały wadliwe pierścienie olejowe - ale można kupić takie co już mają problem naprawiony - jakoś jeżdżą i problemów nie ma, 1.4TFSI nie polecam z tamtych
@SpokojnyPan: ogólnie chyba 2.0 tdi po 2008 to już w miarę Ok silniki ? Tylko ciężko tez kupić takiego 10latka w dieslu z normalnym przebiegiem, dlatego zacząłem myśleć nad jakimś focusem bo wtedy już można by wychaczyć coś znacznie młodszego.
@garfild55: tak, 2.0 TDI po 2008 roku to już ok silniki, z tym, że znaleźć coś z realnym przebiegiem poniżej 400 000km to już ciężko. Mniejsze przebiegi są znacznie droższe. Wiadomo, w PL wiele jest co mają 200 000km, ale to takie raczej umowne. Pamiętaj, że kręcenie przebiegów tyczy się każdej marki, i każdą marką ludzie robią spore przebiegi.
@SpokojnyPan: zgadza się ale zawsze znalezienie 5latka z mniejszym przebiegiem będzie łatwiejsze niż 10latka. Z takich mniej popularnych samochodów co jest godne polecenia? Lexus is jest Ok ? Ta jetta wydaje się tez być ciekawa