Wpis z mikrobloga

@wczoraj: Nie, pojechałbym w ciemno.
@teez: Wiem, że to nie dużo. Dlatego pytam, chciałbym dostać się na staż. Sumiennie się uczę i zastanawiam się czy ta liczba godzin będzie wystarczająca.
@wylly31: Jest taka opcja. Nawet nad tym myślałem. Ale zobaczę jak będę stać z kasą w następnych miesiącach. Do Warszawy mam 350 km. W sensie bon na zasiedlenie? U mnie tego nie ma.
@GG99: ok, pamiętaj, że dosyć trudno się dostać do IT. To #!$%@? wszechobecne o tym, że biora każdego to bujda wykreowana przez media w dużym stopniu.
Jezeli mówisz o Javie to odpowiedz sobie na pytanie czy ogarniasz:
- Programowanie obiektowe (ale serio, a nie "skoro pisze w javie, to znaczy że umiem")
- Bazy danych (jakieś mysql), transakcje, joiny, grupowania
- Jakiś framework - Spring?
- Wzorce projektowe
- Hibernate/inny framework
@wczoraj: Nie mieli z tym problemu? Chciałem pojechać do Warszawy na 2-3 dni i w tym czasie pochodzić po firmach i starać się załapać rekrutację.
@teez: Dziękuje, nadrobię to czego nie umiem.
@GG99: nie, po prostu graj w otwarte karty co robisz, a jak chcesz mieć pewność że dobrze zrozumieją Twoje intencje napisz nawet gdzieś w CV, że szukasz pracy w Wawie i tam chcesz się przeprowadzić, albo w liście motywacyjnym bo czasem takie totalnym świeżakom też się przydają
@GG99: Jeśli chcesz się przeprowadzić z myślą o tym, że nei podejmiejsz pracy dorywczej, to te 3 tys. to jest zdecydowanie za mało. Skup się na pozyskaniu bonu relokacyjnego. Jeśli powiesz firmom, że masz możliwosć jego skorzystania, ale interesuje Ciebie minimum półroczny staż, to jest szansa na nabranie doświadczenia.