Wpis z mikrobloga

Kokos z Tajlandii, Singapur, cena 6,30 zł

Jedną z przyjemniejszych zalet mieszkania w tropikach jest dostępność świeżych kokosów. Woda z takiego młodego kokosa (zwłaszcza z Tajlandii) ma pyszny, orzeźwiający, lekko słodkawy kokosowy smak. W sam raz zarówno po wysiłku jak i na kaca.
Po wypiciu wody łyżeczką można zjeść delikatny kokosowy miąższ - tzn tylko w młodych owocach jest on delikatny. Im starszy owoc tym biały miąższ robi się grubszy i twardy.
Na zdjęciu kokos z supermarketu. Jest mniej więcej obrany z grubej zielonej skóry. Można także znaleźć kokosy takie prosto z drzewa (zielone, trochę większe) jak i obrane całe do brązowej łupiny orzecha (są trochę droższe).

#ciekawostki #jedzenie #azja #singapur #jemprzeciez <- mój tag o jedzeniu (i piciu) głównie w Azji
kotbehemoth - Kokos z Tajlandii, Singapur, cena 6,30 zł

Jedną z przyjemniejszych zal...

źródło: comment_3fql35MxvlyMKzMamCl1mbcVXKkmQqFE.jpg

Pobierz
  • 31
@Kremufczyn w teorii tak, ale nie pamiętam teraz czy w Singapurze widziałem kokosy na drzewach. Pewnie są w parku jakimś, ale nie przyszłoby mi do głowy wchodzenie na drzewo i ich zrywanie :)

@WinoGrzybowe niby tak :) ale naprawdę woda kokosowa fajnie orzeźwia. Nie jest za mocna słodka. No ale ma też elektrolity i fruktozę (czy tam jakiś inny cukier) i ponoć antyoksydanty, wiec teoretycznie elementy, które przydają w leczeniu kaca
@kotbehemoth najlepiej działać zanim kac się pojawi - ja wypijam butelkę wody 1,5l zaraz po powrocie z popijawy i czuję się rano jak nowy. Z tym, że nie każdy wytrzyma 1,5l płynu na raz z obciążonym żołądkiem po libacji, więc niekoniecznie polecam wszystkim tą metodę xD.
@WinoGrzybowe: w tym akurat przypadku op ma racje. Kac to w bardzo duzej mierze odwodnienie organizmu i "wyplukanie" magnezu, potasu, rzadkich mineralow i soli. W przyrodzje nie istnieje lepszy napoj izotoniczny od wody z mlodego swiezego kokosa. Ma mokroelementy, sole, elektrolity w duzej dawce i cukier wiec natychniast uzupelnia wszystkie niedobory. Woda z kokosa to prawdopodobnie najlepszy istniejacy napoj na kaca.
@kotbehemoth: Jak sam ściam to piję je od razu, po paru dniach od zerwania zaczynają się psuć od środka i nie smakują tak dobrze.

Btw: Zielone kokosy maja właściwości przeczyszczajce, w Indo używają ich na zatrucia i biegunki. Starsze, dojrzalsze owoce już tych właściwości nie mają.
@kotbehemoth
@MMaros no właśnie a pił ktoś takiego i na miejscu w Azji i w Polsce ze sklepu dla porównania ? Bo dla mnie ten z marketu był ohydny i zastanawiam sie na ile taki oryginalny świeży jest lepszy i czy smakuje inaczej