Wpis z mikrobloga

Kokos z Tajlandii, Singapur, cena 6,30 zł

Jedną z przyjemniejszych zalet mieszkania w tropikach jest dostępność świeżych kokosów. Woda z takiego młodego kokosa (zwłaszcza z Tajlandii) ma pyszny, orzeźwiający, lekko słodkawy kokosowy smak. W sam raz zarówno po wysiłku jak i na kaca.
Po wypiciu wody łyżeczką można zjeść delikatny kokosowy miąższ - tzn tylko w młodych owocach jest on delikatny. Im starszy owoc tym biały miąższ robi się grubszy i twardy.
Na zdjęciu kokos z supermarketu. Jest mniej więcej obrany z grubej zielonej skóry. Można także znaleźć kokosy takie prosto z drzewa (zielone, trochę większe) jak i obrane całe do brązowej łupiny orzecha (są trochę droższe).

#ciekawostki #jedzenie #azja #singapur #jemprzeciez <- mój tag o jedzeniu (i piciu) głównie w Azji
Pobierz kotbehemoth - Kokos z Tajlandii, Singapur, cena 6,30 zł

Jedną z przyjemniejszych zal...
źródło: comment_3fql35MxvlyMKzMamCl1mbcVXKkmQqFE.jpg
  • 31
@WinoGrzybowe: to prawda. zauwazylam ze jak sie jest np zatopionym w dekadencji studenciakiem to kac nie doskwiera tak mocno bo zycie i tak kolorowe. ale jak sie ma juz powazna prace i rodzine to czlowiek na rzesach staje zeby miec te dodatkowe pare godzin na cokolwiek co nie jest praca obowiazkami domowymi i zakupami. kac mocno wtedy przeszkadza i duzo sie traci z zycia z ktorego i tak duzo sie nie
@orzeszkowakrolowa no mi wraz z wiekiem nie przeszkadza kac :) mam dobrą strategię picia xD umiem się nawalić tak by następnego dnia nie mieć wielkich ekscesów. Z resztą jak człowiek młodszy to i wątroba lepiej pracuje bo wiadomo, że nie tylko od alkoholu się psuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kotbehemoth: raz w Polsce kupiłem wodę kokosową i myślałem że się porzygam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wziąłem jeden łyk, a reszta puszki poszła do zlewu.

Już nie pamiętam co było gorsze, smak czy zapach.