Wpis z mikrobloga

  • 8
@kiera1 ufa Ci, uwaza ze ktos z tak bogatego i dobrze rozwinietego kraju wzgledem jego Ukrainy mu pomoze i nie wpadnie na pomysl okradzenia kogos biedniejszego ;)


[]
@benzdriver Były w Polsce przypadki, że prosimy o to starsze panie, ale nawet prosimy o pomoc z wypłacenie kasy. A potem miały pretensje, że "widziałeś ich pin ", że "możesz je okraść ". Albo od razu zgłaszały kradzież a ty się musisz potem tłumaczyć
  • Odpowiedz
  • 11
@przeczki bo zaklada z gory czyjas zla wole. I na tle faktu, ze mowimy o Ukraincu jak dla mnie jest to wlasnie ksenofobia.


Zapytaj Polakow bedacych od 15 lat w UK jak oni tam funkcjonuja nie znajac zadnego jezyka ( po polsku tez slabo mowia xD ).
@benzdriver A jak się zakłada taka sama zła wole w stosunku do wszystkich, do rodaków również to nadal jest ksenofobia? Jak jest się ostrożnym w
  • Odpowiedz
@kiera1 : To jest właśnie cecha ludzi ze wschodu. U nich są ciężkie warunki, ciężkie życie, dlatego polegają na sobie i ufają. Jak wpadłem autem do rowu, to żaden Polak się nie zatrzymał żeby pomóc. Dopiero Ukrainiec zatrzymał się i pomógł mi wyciągnąć auto. U nich jest to normalne, że jeden drugiemu pomaga i nie widzi w tym interesu, nie mówiąc już o tym, żeby kombinował jak tu przy okazji drugiego wyruchać
  • Odpowiedz
@Simba77 to jest ciekawe co napisales.

Jestem pod wrazeniem, jak bardzo solidarni wzgledem siebie sa na przyklad Rumuni czy Bulgarzy bedacy w Londynie.
Niestety nie moge tego samego powiedziec o Polakach... :(
  • Odpowiedz
  • 1
@Variv jak sie zaklada zla wole w stosunku do wszystkich to ma sie po prostu smutne zycie...

@benzdriver Cóż. Bywa i tak. Z resztą wiele zależy od kontekstu . Jak będę w nocy szedł przez park i karczysty patriota z bluza "śmierć wrogom ojczyzny " zacznie mnie zaczepiac i pytać o godzinę to jednak zaczne być bardziej ostrożny i trudno w tej sytuacji nie zaczął przypisywać mu złej woli. Ale jak to
  • Odpowiedz
@kiera1: @benzdriver: hej panowie, ja tak trochę pół żartem napisałem komentarz, ale wiecie..

nie wymądrzając się - trochę lat żyję, w tym roku stuknie mi 35lv i jako takie doświadczenie przez ten czas zebrałem, bo spotkały mnie dobre i złe rzeczy.. a to doświadczenie mówi, żeby przede wszystkim myśleć do przodu i asekurować swoją dupę (rób kopie dokumentów - skany, zdjęcia, nie usuwaj ważniejszych maili, włącz nagrywanie rozmów w komórce
  • Odpowiedz
@wisniowy_smak: mój przygłuchy dziadek (> 90 lat) w biedronce kilkukrotnie dyktował kasjerce PIN do karty bo nie słyszał od niej, że ona nie może za niego wpisać pinu :).
  • Odpowiedz