Wpis z mikrobloga

Cześć,

Ostatnio zakupiłem bezprzewodową klawiaturę K360 oraz mysz M325 od Logitecha. Problem jest taki, że nie da się korzystać z myszki. O ile klawiatura sprawuje się bez problemów, to mysz co chwilę tak jakby co chwilę gubi zasięg odbiornika na ok 10 sekund. Czasem mniej, czasem więcej. Korzystałem już z FAQ Logitecha, czyli:

1) Keep other electrical devices at least 8 inches (20 cm) away from the USB receiver (Nie mam żadnych innych urządzeń prócz tego zestawu i myszki, nawet telefon odstawiłem)
2) Move the mouse or keyboard closer to the USB receiver (Mysz jest w odległości jednego metra od odbiornika)
3) Move the receiver to a different USB port on your computer (Wypróbowałem wszystkie porty)
4) Disconnect and connect the mouse to the Logitech Unifying again (Nie zadziałało).

Z tego co czytałem wśród opinii w Internecie, nikt nie spotkał się z takim problemem w tym modelu, a opinii jest naprawdę sporo. Czy ktoś z Was miał podobny problem?

#pcmasterrace #pc #komputery #kiciochpyta #sprzetkomputerowy #myszka #klawiatura #logitech
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qdt2k: Kupiłem klawiaturę i mysz oddzielnie lecz z jednym nadajnikiem Logitech Unifying, pod który można podpiąć kilka urządzeń Logitech..
  • Odpowiedz
@klocus: Zrób reset tego unifaja, albo drugi odbiornik użyj i np na przedłużce USB. Jeśli odbiornik jest na tyle obudowy, to może się tak dziać, ale bez przesady, że co chwilę.
  • Odpowiedz
@klocus: Wiem, jak działa odbiornik. Zmierzałem do tego, żeby spróbować różne warianty, jeśli kupiłeś osobno, to powinieneś mieć dwa odbiorniki zatem sparować na początek mysz z drugim i zobaczyć, czy pomogło, potem dodać klawiaturę etc.
Od Logi mam już trzy różne typy odbiorników (w trzech różnych rozmiarach) ale nie porównywałem działania, bo mam układ 1:1:1 (urządzenie, odbiornik, komputer).
  • Odpowiedz
@qdt2k: Otrzymałem tylko jeden odbiornik - z myszką. Klawiatura go nie posiadała (zapewne został wyjęty, bo opakowanie miało przerwane "plomby").
  • Odpowiedz
@90emer: Zrobiłem tak jak napisałeś: przedłużka do USB i... Problem minął :D Choć to i tak trochę dziwne, bo wg producenta zasięg to... 10 m.
  • Odpowiedz
@klocus: 10m w idealnych warunkach. Jak wepnę odbiornik od przodu obudowy tak, żeby urządzenia "widziały" się bez przeszkód to większość myszek łapie z kanapy. Przepięcie na tył powoduje zmniejszenie zasięgu do 1m, z rzadkimi przerwami.
Żeby nie mieć niespodzianek, zmień też sterowanie usypianiem w menedżerze urządzeń, chociaż nie pamiętam czy odbiorników to tyczyło. Warto żebyś sprawdził.
  • Odpowiedz