Wpis z mikrobloga

Od dziś użytkownicy znajdujący się on-line oznaczeni będą zieloną kropką, widoczną przy loginie w ich profilu. Mamy nadzieję, że ta opcja ułatwi Wam prowadzenie dyskusji i komunikację w mikroblogach.

Ponadto zaktualizowaliśmy też algorytm obliczający pozycję w rankingu. Poprzedni miał już dwa lata i nie uwzględniał wielu aktywności, dostępnych dzięki opcjom wprowadzonym w późniejszym czasie. Nowy ranking zdecydowanie lepiej oddaje faktyczną pozycję użytkownika w serwisie.
  • 151
[...] Ukrywanie algorytmu jest jak DRM. Uczciwych boli, a nieuczciwi i tak obejdą.

Jesli masz pomysl na dobry wzor to podaj go nie wzorujac sie na naszym rozwiazaniu.

Mogę mieć, ale przecież gdybyście go zaimplementowali, to stałby się jawny ;-) No chyba, że mnie zatrudnicie i wspólnie nad tym popracujemy ;-)

Czy taki poziom odpowiedzi jest satysfakcjonujacy?

Naturalnie.
@maciejkiner:

Jeszcze raz:

skad wiesz, czy algorytm nie uzywa jakiejs danej niejawnej, ktorej i tak nie bylbys w stanie ustalic do przeprowadzenia symulacji dla innych parametrow

Bo poprzednim razem, trochę źle przeczytałem, ale poprzedniego komentarza nie odwołuję ;-)

Oczywiście, jeżeli używacie danej niejawnej, sytuacja nieco się komplikuje. Nawet jeżeli algorytm można złamać metodą inżynierii wstecznej, to podawanie jej na talerzu byłoby szaleństwem. Pozostaje więc pytanie, po co algorytm miałby korzystać z
@jurii: Nawet nie zauważyłem, że coś się zmieniło dalej dzielnie okupuje 77 miejsce. "Modelowy Wykopowicz" - przyznaję ci rację piękny eufemizm. W sumie to nawet dobry pomysł, że jest mniej bordowych.
@wyszczekany_pingwin: po prostu chodzi o to, że jak "wszyscy" by się dowiedzieli, że komentarze są najważniejsze, to nikt nie dodawałby znalezisk.

napisałem pokrótce, w przesadzonej formie, ale już wiesz o co chodzi
@wyszczekany_pingwin: @wormside:

dana niejawna nie musi byc przeciez numer buta, rand() lub kwota przelana na konto, ale czy jestescie swiadomi ile konkretny user mial banow lub ostrzezen? Kto plusuje jego komentarze? Ile wyswietlen (nie glosow, nie zakopow) mial link wsrod unikatowych uzytkownikow? To wszystko i cale mnsotwo inny liczb to sa dane nie jawne dla przecietnego wykopowicza, a moga (lecz nie musza) byc uzyte w naszym wzorze...
@maciejkiner: Tajemna informatyka mnie nie interesuje, ja mam pytanie z innej beczki. Czy był już taki pomysł, aby ukrywać ilość plusów i minusów dla innych użytkowników w komentarzach tak by się nikt nie sugerował ich liczbą?
Kobietę ze schodów zrzuciliście. Z 1700 na 7000 no ładnie, aż mi zęby poleciały. Boję się, że teraz jeszcze bardziej jakość wykopów spadnie byleby punkciki nazbierać.
Jak wyżej - również jestem za tym, żeby była możliwość ukrywania czy jest się online czy nie. Aczkolwiek - i tak przeboleję. Chociaż w sumie bez waszego wpisu bym nie zauważyła nawet, że coś się zmieniło...
Po przemyśleniu protestuję, uzyskałam jakieś miejsce w rankingu i nagle się okazuje, że są zmienione zasady i lecę w tył o 1200 punktów, może znajdę inny portal
@maciejkiner: stanowczo brakuje jednej opcji mianowicie chodzi o plusowanie i minusowanie komentarzy. Przydał by się tooltip na którym by się wyświetlalo osobno: ilość plusów i minusów, dotyczy to szczególnie kontrowersyjnych komentarzy
@maciejkiner: Zwracam się z uprzejmą prośbą o odpowiedzenie na moje poprzednie pytanie, może zostało po prostu niezauważone a chciałbym wiedzieć. I mam jeszcze jedno pytanie czemu usunięty został wykop "JAKI WYKOP TAKI PLEBS " - bo nie wiem na jakiej zasadzie są usuwane te znaleziska.
Podpisuję się obiema rękami pod koncepcją dodania ilości plusów i minusów przy komentarzach zamiast wyłącznie ich bilansu. Wydatnie poprawiłoby to jasność oceny tego komentarza i było "miernikiem" jego kontrowersyjności.
Czy możliwe będzie dodawanie komentarzy do ulubionych? Taka funkcjonalność byłaby bardzo przydatna. Są plany na wprowadzenie PW (prywatnych wiadomości)?
@Jarii: Ale co by to miało dać? Jak na moje oko tylko jakąś kolejną, prywatną wojnę i wtedy to dopiero zakopywanie i minusowanie byłoby za nick, bo teraz można się tylko domyślać, kto Cię zminusował i nie masz tak ukierunkowanych ewentualnych pretensji.

@Bushi13 Dodawanie komentarzy do ulubionych to dobry pomysł!
@Jarii: chodzi o pomysl z ukrywaniem +/-? wydaje mi sie ze byl i odpadl - chocby ze wzgledu na to, ze masz tam rozne filtrowania i zaminusowane i tak sa ukrywane, wiec i tak bedzie wiadomo, co "jest fajne" a co nie. Co do "Jaki wykop taki plebs" to nie jest on usuniety - zostal zakopany.

@Bushi13: po raz bilionowy juz chyba piszemy - nie bedzie PW.

Pokazywanie kto kogo
@maciejkiner: Nie co jest fajne a co nie jest fajne tylko dana grupa społeczna będzie miała radochę bo będzie i tak wiedziała co minusować a co nie. Jestem za tym aby ukrywać komentarze obraźliwe i poniżej poziomu , ale czy coś jest fajne czy nie ocenę wole pozostawić użytkownikom. 143 wykopów i 107 zakopów to jeszcze nie jest powód do usunięcia więcej Wykopó