Wpis z mikrobloga

Od dziś użytkownicy znajdujący się on-line oznaczeni będą zieloną kropką, widoczną przy loginie w ich profilu. Mamy nadzieję, że ta opcja ułatwi Wam prowadzenie dyskusji i komunikację w mikroblogach.

Ponadto zaktualizowaliśmy też algorytm obliczający pozycję w rankingu. Poprzedni miał już dwa lata i nie uwzględniał wielu aktywności, dostępnych dzięki opcjom wprowadzonym w późniejszym czasie. Nowy ranking zdecydowanie lepiej oddaje faktyczną pozycję użytkownika w serwisie.
  • 151
@maciejkiner:

Sa pewne rzeczy, ktore lepiej, zeby zostaly tajemnica

Argumentacja mamy wobec dziecka, które "nie wszystko musi wiedzieć". Proszę uprzejmie o zredukowanie arogancji i protekcjonalizmu. Nie jestem dzieckiem.

wykop to nie open source

Ale przecież do algorytmu rankingu nie trzeba znać modelu danych. Można to opisać prostym wzorem, gdzie argumentami są znaleziska, komentarze, plusy, minusy itd. To jak sobie zaimplementujecie, to już wasza brocha. Mi chodzi tylko o matematyczny wzór, który
@maciejkiner:

Hehe Maciek. Chyba sobie wydrukuję ten Twój koment.

"Tu spoczywa Farquart.

Wiele w życiu nie osiągnął, ale był modelowym wykopowiczem.

Algorytmy się go nie imały!".

@r3m0:

Pamiętaj, że w sieci nie ma kobiet.
@wyszczekany_pingwin: wiedze na temat algorytmu wykorzystano by nie do jego poprawy, ale do tworzenia takich zachowan ktore sa przez niego promowane, a to jest wysoce niepozadane, bo po prostu falszowaloby ranking. Powinna Ci wystarczyc wiedza, ze cala aktywnosc w serwisie jest brana pod uwage, a czy 1 link, ma takie znaczenie jak 1, 5 czy 50 komentarzy chyba nie jest juz takie istotne. To, ze wykop to nie open source ma
Dzięki nowemu algorytmowi straciłem mój piękny bordowy kolor, a z rankingu 1079 spadłem na 2tys ileś tam... Idę się pochlastać. A czy codzienna gra na wykopowym serwerze UrT jest brana pod uwagę?!
No to teraz "nowej" pierwszej setce wyślijcie po kosteczce :D Ruszyło mnie z 84 na 82, więc chyba też wchodzę w definicję "modelowego wykopowicza". Jaki to piękny eufemizm dla "nolife" :P
wiedze na temat algorytmu wykorzystano by nie do jego poprawy, ale do tworzenia takich zachowan ktore sa przez niego promowane

I znów wracamy do poprzedniego. Algorytm premiuje osoby, które są najlepiej do niego przystosowane. W założeniu algorytm ma być "dobry", tzn premiować te osoby, które mają najlepszy wkład w rozwój Wykopu. A zatem powinno to też działać w drugą stronę: działając tak, by awansować, w odpowiedni sposób wzbogacam wykop.

Coś podobnego, jak
[...] Ukrywanie algorytmu jest jak DRM. Uczciwych boli, a nieuczciwi i tak obejdą.

Jesli masz pomysl na dobry wzor to podaj go nie wzorujac sie na naszym rozwiazaniu.

Mogę mieć, ale przecież gdybyście go zaimplementowali, to stałby się jawny ;-) No chyba, że mnie zatrudnicie i wspólnie nad tym popracujemy ;-)

Czy taki poziom odpowiedzi jest satysfakcjonujacy?

Naturalnie.
@maciejkiner:

Jeszcze raz:

skad wiesz, czy algorytm nie uzywa jakiejs danej niejawnej, ktorej i tak nie bylbys w stanie ustalic do przeprowadzenia symulacji dla innych parametrow

Bo poprzednim razem, trochę źle przeczytałem, ale poprzedniego komentarza nie odwołuję ;-)

Oczywiście, jeżeli używacie danej niejawnej, sytuacja nieco się komplikuje. Nawet jeżeli algorytm można złamać metodą inżynierii wstecznej, to podawanie jej na talerzu byłoby szaleństwem. Pozostaje więc pytanie, po co algorytm miałby korzystać z
@jurii: Nawet nie zauważyłem, że coś się zmieniło dalej dzielnie okupuje 77 miejsce. "Modelowy Wykopowicz" - przyznaję ci rację piękny eufemizm. W sumie to nawet dobry pomysł, że jest mniej bordowych.
@wyszczekany_pingwin: po prostu chodzi o to, że jak "wszyscy" by się dowiedzieli, że komentarze są najważniejsze, to nikt nie dodawałby znalezisk.

napisałem pokrótce, w przesadzonej formie, ale już wiesz o co chodzi