Wpis z mikrobloga

@kwasnydeszcz: Czarnobyl w sumie jest jednym z małych marzeń, a takie 2 największe to mieć kiedyś domek z kawałkiem plaży w Toskanii, najlepiej w Livorno. A drugie to roczny albo dwuletni road trip po stanach z dobrym ziomkiem lub przyjaciółką, albo z paroma bliskimi osobami :)
@bigb00m:
No nie wiem, mam pięć płaczków (Lepidodactylus lugubris) i nie powiedział bym iż jest to super tania zabawa ;). Samo terrarium z kilkoma podstawowymi duperelami to ~500zł no chyba że budujesz je sam, ale na to trzeba mieć dużo czasu szukania szklarza i mieć narzędzia wtedy będzie taniej. Już o karmówce nie wspomnę, nie mówiąc już że większość hodowlanych jaszczurek potrzebuje specjalnych żarówek, witamin etc.

O wiele taniej wychodzi za
@kwasnydeszcz: dla samca i haremu 2-3 panien gekonów lamparcich starczy terrarium o wymiarach 60x40x40cm. Ja swego czasu miałem warana nilowego i terrarium 180x70x60cm i to zajmowało kupę miejsca. Domek dla gekonów tak dużo miejsca zajmuje, a radość z obserwowania takich zwierzaka jest gigantyczna. Kot by przeżył bez problemów jakby go zjadł, ale przy odpowiednim terrarium szanse że zwierzak ucieknie są bliskie zeru. Jak to twoje marzenie to je spełniaj, zdecydowanie warto.
@slec21: terrarium dla gekonów lamparcich to nie będę gigantyczne koszta. Miałem swego czasu na początku swojej przygody z terrarystyką zbożowkę, później kupę innych gadów i wiem że tanie w utrzymaniu nie są, ale też nie przesadzajmy w druga stronę, że jest to aż tak drogie hobby. Pamiętam że mój waran nilowy potrafił zjeść naprawdę sporą ilość karmówki, plus tak jak piszesz żarówki uvb, witaminy. Zdecydowanie moim zdanie i tak warto o