Wpis z mikrobloga

Jaki człowiek jest głupi...
Człowiek generalnie to zwierzę wyjątkowo głupie, odrażające. Aż wstyd się przyznać, że należy się do tej wstrętnej, obrzydliwej grupy. Szczególnie od jakiś 200 lat człowiek jest wyjątkowym imbecylem.
Oprócz wyjątkowo destrukcyjnej działalności na rzecz zwierząt, siebie samego i całej planety człowiek w swojej głupocie nie umie zrozumieć, że tzw. rozwój technologiczny i cywilizacyjny i wszelkie pozorne ułatwienia życia jakie dzięki temu otrzymuje mają cenę, którą on sam musi spłacać. Często ta cena przekracza korzyści o bardzo wiele. Pazerność i głupota, bezsensowne "potrzeby", zawsze prowadzą do totalnej klęski. Póki debile będą wybierać debili, którzy debilnie będą nimi rządzić ludzkość i cały świat jest w wielkim niebezpieczeństwie.
A wystarczy tylko kierować się sprawiedliwością, prawdą, uczciwością, brakiem hipokryzji przy zastosowaniu do wszystkich i wszystkiego i będzie coraz lepiej.
Jakże moje poglądy podobne są w wielu aspektach do fińskiego filozofa Penttiego Linkoli- znanego w Finlandii jak Małysz w Polsce, żyjącego bez dostępu cywilizacji i jakiejkolwiek tzw. wyższej technologii w leśnej chatce i biorącego tylko tyle od przyrody by przeżyć. Pokazuje on światu, nie tylko przez swoje prace, jak trzeba szczęśliwie żyć.
Także znany, kontrowersyjny, norweski piosenkarz Varg Vikernes ma rację sprzeciwiając się "odejściu od naturalności" w dzisiejszym świecie.
Dla człowieka z Europy środkowej i północnej naturalnym środowiskiem życia jest las i wszystko co z tym związane- wyobraźmy sobie siebie nagiego w lesie, nie mającego nic prócz przyrody w okół, a każde odejście od tego stanu wiąże się ceną jaką człowiek musi zapłacić. W swoim zakutym łbie człowiek nie rozumie, że za każde odejście od tego stanu, które często jest bezsensowne, płaci bardzo słono i często przepłaca wielokrotnie nawet...

#filozofia #ekologia #zdrowie #ciekawostki #nauka #swiat #technologia #zwierzta #ludzie #las
udovolt - Jaki człowiek jest głupi...
Człowiek generalnie to zwierzę wyjątkowo głupi...

źródło: comment_8CTyJxBreAsYyUnw9CfHRXAv7Clvac4g.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@udovolt: Czy kojarzysz Thoreau i jego Walden, czyli życie w lesie? Jeśli nie, to być może przy okazji warto się zainteresować. Książka jest swoistą relacją z pobytu autora na odosobnieniu. Choć pozycja jest nienowa, to wciąż jest zbiorem praktycznych porad dla każdego, kto chciałby podjąć życie zgodne z rytmem natury, przy znikomym nakładzie finansowym.
  • Odpowiedz
wyobraźmy sobie siebie nagiego w lesie, nie mającego nic prócz przyrody w okół


@udovolt: Po pierwsze: wokół #grammarnazi
Po drugie: wyobraziłem sobie, jestem martwy, bo: 1. zeżarł mnie niedźwiedź/wilki, 2. umarłem z głodu, 3. umarłem z zimna (#!$%@?, to jest PÓŁNOCNA Europa, słyszałeś o takim zjawisku jak zima?).
Po trzecie: jak 700 mln ludzi miałoby się wyżywić żrąc korę z drzew i szyszki?
Podsumowując: srogie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@udovolt: To po co ta część z nagością, nie mogłem od razu zacząć od ubranej wersji siebie? Swoją drogą będąc w ubraniu i tak muszę mieć schronienie, bo futro średnio chroni przez zębami i pazurami głodnego zwierzaka. Gorzej jak zacznie padać, temperatura spadnie poniżej zera, a ja będę bez schronienia.
Nadal też nie wiem jak 700 mln mieszkańców Europy miałoby wyżywić się po porzuceniu intensywnego rolnictwa. Mech jest aż taki
  • Odpowiedz