Wpis z mikrobloga

@L3stko po wejściu do kuchni od razu wstawiłem piekarnik i przygotowałem drożdże. Następnie przygotowanie składników. Kiedy drożdże ruszyły (w ciepłej wodzie i łyżeczka mąki i szczypta cukru) zacząłem wyrabiać ciasto. Wyrabiania jakieś 5minut (małe ciasto a jedną blachę). Szybkie rozciagniecie ciasta na blachę i reszta roboty :) do ciasta mam już mega wprawę
@Krakoviaczek
@czarna__jagoda
Łyżeczka drożdży do połowy szklanki ciepłej wody, dodać szczyptę cukru i łyżeczkę wody, delikatnie rozmieszac i zostawić aż drożdże zaczną się u góry pienic bardzo delikatnie.
Następnie do miski szklanka mąki 00 i pół łyżeczki soli, wlewamy wodę z drozdzami, 3-4 łyżki oliwy i wyrabiamy. Trochę mąki dodajemy coby ciasto się ładnie wyrobiło. Wyrabianie od 5 do 10 minut w zależności od wprawy. Rozciagnac na cienko i piec koło 8-10
@szynall
@Dolan my to wiemy on pewnie też. Wiadomo ciasto przerobione długo i przez mała ilość drożdzy jest super lekkie i pulchne, ale po 30 minutach wyrastania może nadal być smaczne, no i priorytet to prędkość :D
To samo mówię swojej różowej. Ok zamówimy mała super pizze za 28 zł. Ale zobacz że sami zrobimy szybciej i smacznej i będzie na jutro do pracy bo tyle wyjdzie z porcji ciasta. I kwestia