Wpis z mikrobloga

Mirki z #programowanie, potrzebuję rady. Od pewnego czasu zajmuję się programowaniem i zrobiłem trochę drobnych projektów, brałem też zlecenia na projekty zaliczeniowe z programowania. Niestety brakuje mi pomysłów na napisanie jakiś na prawdę dużych i przydatnych rzeczy. Macie jakieś pomysły? Używam #jezykc, #cpp, #python i #qt.
  • 10
  • Odpowiedz
@arkadiusz97: Pytanie o cel. Jak poszukujesz pomysłu na coś komercyjnego, czy kompletnie nowego to niestety nie pomogę. Jak chcesz się po prostu rozwijać to na pewno warto zwrócić uwagę na projekty opensource, możesz nawet po prostu przepisywać interesujące cię rozwiązania, na technologie które znasz. Projekty związane np z hobby też są fajne. Nie wiem, jesteś maniakiem sportu i posiadasz jakiegoś arduiono czy stm, to może liczenie kroków na podstawie accelerometra?
Nawet
  • Odpowiedz
@arkadiusz97: W sumie skoro robisz rzeczy na zaliczenie (innych ludzi) i jakieś drobne projekty, to może czas iść do pracy na etat i po prostu tam się rozwijać ?

Tak jest najłatwiej. A po kilku latach z powrotem na swoje, np. z własnym produktem czy czymś. (jak ogarniesz to na naprawdę profesjonalnym poziomie)
  • Odpowiedz
  • 0
@arkadiusz97 pomysłów to zawsze jest więcej niż rąk do pracy, w tym takich których nie zniechęca że coś potrafi długo trwać. Zauważyliście, że teraz trudno o utrzymanie motywacji przez dłuższy czas?
  • Odpowiedz
Jak chcesz się po prostu rozwijać to na pewno warto zwrócić uwagę na projekty opensource


@stompbox: Myślałem o tym, ale nie wiem za bardzo do jakiego projektu się przyłączyć.

Projekty związane np z hobby też są fajne. Nie wiem, jesteś maniakiem sportu i posiadasz jakiegoś arduiono czy stm, to może liczenie kroków na podstawie accelerometra?

Moim drugim zainteresowaniem poza programowaniem jest mówiąc tak bardzo ogólnikowo "majsterkowanie" i elektronika.
@Ilythiiri

W sumie
  • Odpowiedz
pomysłów to zawsze jest więcej niż rąk do pracy, w tym takich których nie zniechęca że coś potrafi długo trwać. Zauważyliście, że teraz trudno o utrzymanie motywacji przez dłuższy czas?


@Oo-oO: Fakt, ale nie z tym mam problem.
  • Odpowiedz