Wpis z mikrobloga

#pokemongo

Wczoraj Niantic usunął mi złotego gyma z sąsiedztwa (odznaka została, więc można powiedzieć, że mam złotą legacy odznakę).

Sprawdziliśmy od razu czy usunięty został portal w Ingressie i tak, został usunięty. Jakie mogły być tego powody? Screen załączony.

Ten gym:
- istnieje (no, już nie)
- był w bezpiecznej lokalizacji (cicha dzielnica, alejka przy drodze)
- był ogólnodostępny
- nie był duplikatem
- inne?

Jedyne co mi przychodzi na myśl to ból dupy mieszkańców bloku (bo ludzie się gromadzili w pobliżu? ten gym jest i tak daleko od centrum, więc na 4 i 5 tier nikt tu nie przyjeżdżał), który został wybudowany obok (https://www.i2development.pl/inwestycje-mieszkaniowe/the-avenue ), ale jest jakiś 1% szans, że oni umieliby to zgłosić w odpowiedni sposób.


Nie będę się "odwoływał" i pisał ticketów, bo to nie ma żadnego sensu. Jak się kiedyś dowiem z jakiego powodu portal został usunięty to dam znać.

EDIT #!$%@?ć, napiszę ticketa i dam znać co odpisali
Pobierz Dryblas - #pokemongo 

Wczoraj Niantic usunął mi złotego gyma z sąsiedztwa (odznaka...
źródło: comment_CXXUkKLn8cIiaMkwp2wadyK2fJD9StLI.jpg
  • 14
@Dryblas: daj znac jak sie rozwiaze. strzelam, ze po prostu mogli uznac ze portal/stop byly jednak niezgodne z ich standardami (xD) i sie nie nadawal. kto wie.
@Dryblas: Co było gymem/portalem (bo dziwne, że usunęli też portal, jakby przeszkadzał gym w pokach to tylko tam by był usunięty z tego co wiem). Nie zostało zdjęcie zmienione przypadkiem? Słyszałem o przypadkach, że dodawali zdjęcia niepoprawne a potem zgłaszali portal za bycie niewłaściwym. Może to była domówka jakiegoś gracza Ingress i przeciwna drużyna z zawiści zgłaszała? Raczej podejrzewałbym ze strony Ingressa, że coś się stało.
@Dryblas: W takim razie nie wiem. Może warto w Ingressie na czacie spytać, czy któryś gracz wie co się stało z portalem. Innej opcji nie widzę. Poczytałem chwilkę na /r/ingress i były sytuacje, że sam gym zniknął, gym i portal a nawet, że gym został a portal usunięty.
@Dryblas: >
Portal w Ingressie powstał na długo przed wybudowaniem tego bloku, więc to na pewno nie był czyjś domowy portal, zdjęcie było poprawne (schron), nie było zmieniane.

To że portal był wcześniej to nie znaczy że jak wybudowali blok to nie stał się się czyjąś domówką ;). Jeśli zniknął też portal w ingressie to raczej musiała być jakaś ingressowa akcja zgłaszania go jako niepoprawny.
@Dryblas: niby ten schron tam cały czas jest ale tak naprawdę za Avenue. Może rzeczywiście ktoś z Avenue bóldupił, że ktoś im pod oknami sterczy, ale to mało wątpliwe. Ktoś musiałby wiedzieć, że to chodzi o pokemony i wiedzieć jak zadziałać, a gdyby to był ktoś starszy to raczej kombinował by ze strażą miejską lub policją