Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #lpg #skoda
Cześć, jeżeli robię koło 30-40 tys km rocznie, myślałem sobie nad nowym autem i ciekawa opcja wydaje się skoda rapid spaceback 1.0 tsi 110km + lpg. Czy może coś innego w cenie do 70 tys? (Auto musi być z salonu, może być roczne)
  • 94
  • Odpowiedz
@Sepp1991 pewnie, w tym budżecie to wystarczy na dustera z LPG i jeszcze zostanie. I op będzie miał suva. To fajne autka, a druga generacja jeszcze lepsza. W Rosji sprzedawana jako Nissan Terrano.
  • Odpowiedz
@jaavi666 Popatrz na nowe modele spod znaczka Dacia. To taka Skoda krótko po przejęciu przez VW (tutaj Renault). Jeżdżę Logan 2 Mcv od wakacji, porównywałem z Rapidem. Tak samo plastikowe i podobnie wykonane, to po co przepłacać? W Dacii więcej miejsca w środku i w bagażniku.
  • Odpowiedz
@FELIX90 Przecież napisałem "krótko po przejęciu przez VW". Pierwszą Skodą z silnikami od Niemców była Felicia. Teraz mamy drugą generację Logan, czyli taka Fabia I chronologicznie.
  • Odpowiedz
@jaavi666: Tak małe silniki są bez sensu. W mieście to pali jakieś 6-7, w trasie 9-10, a kupując np. 1.8 lub 2.0 w mieście pali 10-11, a w trasie 7-8 (tak tak, mniej niż te małe silniki), różnica niewielka, komfort jazdy zdecydowanie na korzyść większej pojemności silnika. Spróbuj wjechać samochodem z silnikiem 1.0-1.4 na autostradę i zobacz jakie to jest głośne przy 140km/h, przejedź się po wzgórzach i zobacz jak
  • Odpowiedz
@kedrigern: bardziej chodzi o to, ze Skoda robi auta od małych i tanich, po fajne limuzyny, rownież niedrogie. Dacia nie ma startu do skody na żadnej płaszczyźnie. Niestety
  • Odpowiedz
Nie wiem jak trzeba jeździć 1.2 tsi żeby mieć 9-10 litórw spalania ( ͡° ͜ʖ ͡°) średnie spalanie mam na poziomie 6,5 litra na 100 km, a spokojnie jeżdżąc na 40 litrach robię 700 km. Gaz jest nie opłacalny przy 20/25 tyś. km.
  • Odpowiedz
@mariusz_and: jak mieszkałem w małym mieście to tez sie zastanawiałem jak samochód może tyle palić.
Jazda samochodem powinna sprawiać przyjemność a nie być jedną z wielu codziennych czynności. Jak patrzyłem na spalanie, to byłem w stanie zejść do 6, pilnując cały czas, żeby nie dotknąć mocniej gazu.
  • Odpowiedz
@jaavi666: stoję przed podobnym wyborem i Rapid nie jest warty tych pieniędzy. Jeżeli masz salon niedaleko to umów się na jazdę próbną. W tej cenie, oprócz polecanego tu Tipo 1.4 120km, ja bym polecił jeszcze nową Astrę Enjoy + Pakiet biznes, 1.4 125km spokojnie się zmieścisz do 70 tysiecy. To nie są luksusowe auta ale moim zdaniem klasa wyżej niż wspomniana Skoda.
  • Odpowiedz
@asffaf: chyba bardzo ciężką , mi to paliło około 10l po mieście benzyny , też lubię cisnąć a dodam że było zimno (przejścia przez 0 ) i auto było najcieższe ( kombi) , lpg to około 12 litrów nie powinien przekraczać w mieście
  • Odpowiedz