Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #lpg #skoda
Cześć, jeżeli robię koło 30-40 tys km rocznie, myślałem sobie nad nowym autem i ciekawa opcja wydaje się skoda rapid spaceback 1.0 tsi 110km + lpg. Czy może coś innego w cenie do 70 tys? (Auto musi być z salonu, może być roczne)
  • 94
  • Odpowiedz
@jaavi666: silnik ma wtrysk bezpośredni i dotrysk benzyny je chłodzi. Bez tego by się wypaliły.
Auto swoje waży a 3 cylinderki muszą to pociągnąć.
Idź do ASO i powiedz że kupisz auto jak w umowie dadzą gwarancję że auto spali na 100 km tyle ile oni podają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ty miałeś kiedyś gaz? Skąd takie herezje?


@Golomp: to jest przecież nieudane TSI, tam jest pewnie dotrysk benzyny do chłodzenia, a jeśli montuje to ASO to jestem niemal pewien że zamontują najgorsze badziewie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hubelot: rocznie nie wiem ile, bo mam go od 2 miesięcy, w tygodniu 400km robię, na święta 1k zrobiłem, na A4 mi niczego nie brakowało jadąc te 140-160km/h, a na krajowych to już w ogóle
  • Odpowiedz
@jaavi666: jak nie wierzysz to weź ten pazdzierz na jazdę próbna albo weekend.
Ja miałem to gowno przez tydzień jako auto zastępcze z silnikiem 1.2 tsi. Pomijam, że się nie odpycha, to pali znacznie wiecej niż niektóre większe silniki. W trasie przy prędkościach autostradowych żaden szał - 9-10 litrów. W mieście podobnie. Przy spokojnych przelotach ze stała prędkością rzędu 70km/h w granicach 6,5. Bez wyprzedzania i niespodziewanego hamowania.
Przestańcie wierzyć w
  • Odpowiedz
Przestańcie wierzyć w to, ze mały silnik to silnik małopalący


@FELIX90: w to nie wierzy nikt kto miał okazję chociaż raz porównać te maluchy z normalnymi silnikami, jak OP nie wierzy to i tak nic go nie przekona dopóki sam się nie natnie. Cały czas będą ludzie którzy wierzą w zakrzywianie fizyki i tym podobne sprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Ale ja nigdzie nie napisałem ze mały silnik mało pali i ze konkretnie taki chce, akurat to auto ma taka gamę silników, wiec się pytam, jeżeli jest inna alternatywa z większa pojemnością, to co to za problem?
  • Odpowiedz
@Anox: te wartości były osiągalne, pod warunkiem, ze jedziesz jak #!$%@?, rozpędzając się wolniej niz rowerzysta a jedyna dynamika to ta podczas zamykania drzwi albo ciągnięcia za ten #!$%@? sznurek klapy bagażnika, żeby ją zamknąć. To nie jest normalna jazda.
@jaavi666: ale pisałeś, ze nie wierzysz w takie spalanie. Może rzeczywiście zostało wyolbrzymione przez kogoś wcześniej, ale tez nie jest jakoś mało. Generalnie tsi/tfsi unikam jak ognia, dlatego zrezygnowałem z
  • Odpowiedz
Do TSI się w ogóle da założyć LPG? xD


@oficer-prowadzacy: @jaavi666: Są nawet dwie opcje bo jest 6 generacja czyli wtrysk ciekłego LPG przez wtryskiwacze benzynowe (koszt od 8 tys. zł do 4 cylindrów). Albo 4 generacja z dotryskiem benzyny aby wtryskiwacze benzynowe się nie zapiekły (cena o ponad połowę mniejsza od 6 gen.). Obie generacje są tylko pod konkretne oznaczenia kodowe silnika.
Oczywiście ta z dotryskami spala trochę benzyny
biskup2k - > Do TSI się w ogóle da założyć LPG? xD

@oficer-prowadzacy: @jaavi666: ...

źródło: comment_c6zg2YFyt7Tj8MkOcOKm6MaMipzS03gC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Nawet nie wiedziałem. Ale opcja z dotryskiem chyba się nie opłaca, bo podobnie działa LPG w dieslu i koszty takiej instalacji są spore, do tego wolniej się zwraca.


@oficer-prowadzacy: Masz racje, nie bardzo się opłaca szczególnie przy samochodzie, który paliw poniżej 7 l/100km to wyjdzie zwrot po 50tys. km. I tak chyba lepiej niż przy lpg w dieslu, gdzie zwraca się po ponad 100tys. km.
  • Odpowiedz