Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #lpg #skoda
Cześć, jeżeli robię koło 30-40 tys km rocznie, myślałem sobie nad nowym autem i ciekawa opcja wydaje się skoda rapid spaceback 1.0 tsi 110km + lpg. Czy może coś innego w cenie do 70 tys? (Auto musi być z salonu, może być roczne)
  • 94
  • Odpowiedz
To już Fiat Tipo jest lepszym pomysłem.

A kupowanie nowego wozu i żydzenie na paliwie to inna bajka, ale na portalu sknerusów Wykop.pl to wzbudzi poklask.


@Sepp1991: też uważam że tipo to lepszy pomysł , dałem ci za to plusa ,ale po co zaglądasz do portfeli innym, lpg we fiacie tipo to super pomysł tym bardziej, że instalacje są już fabryczne i uczciwe 4 cylindry a nie silnik od odkurzacza
i
  • Odpowiedz
@jaavi666:

Do TSI się w ogóle da założyć LPG? xD

Do zeszłego roku był jeszcze 1.0 MPI który był gazowalny, ale obecnie VAG wycofał wszystkie wolnossące silniki


@oficer-prowadzacy: to nie chodzi o rodzaj silnika ( atmosferyczny/doładowany) tylko o rodzaj zasilania -mpi / fsi :)
  • Odpowiedz
@FELIX90: nie wiem co miałeś za skodę 1.2 albojak Ty jeździsz ale ja rapidem 1.2 110 koni z plg zrobiłem 1300km za 200zł, jakieś 1000 z tego to autostrady i drogi szybkiego ruchu, wyprzedzanie na krajówkach zawsze na redukcji z gazem w podłodze.
  • Odpowiedz
@sailor_73: Osobiście miałem i teraz mam jeden z samochodów z LPG a wady i zalety takiego rozwiązania są
mi znane w szczególności przy silniku V6 .Jeśli ktoś planuje kupić nowy samochód i ogłasza to publicznie to musi się
liczyć i różnymi komentarzami.
Często moje komentarze nie będą zgodne z linią polityczną Wykop.pl która stanowi :
najlepsze auto to Mazda lub Honda a jeśli nawet nie to obowiązkowo z LPG
Dzięki czemu
  • Odpowiedz
@Sepp1991: osobiście mam w dupie jaką linię prezentuje wypok , mazdy hondy - owszem robią auta ale ja bym sobie nie sprawił , a co do lpg - korzystajmy z dobrodziejstwa ceny tego paliwa i już
  • Odpowiedz
@FELIX90: trójmiast, zielona góra i żary, autostara A1, A2 bez schodzenia poniżej 140, S3 ciągle 130, na kawałkach krajówek wyprzedzanie zawsze na pełnym ogniu z redukcją. Sam się zdziwiłem, że tak mało spalił.
  • Odpowiedz
@elemenTH: dobra. Trójmiasto.
We Wrocku nie byłem w stanie normalnie się przemieszczać w godzinach szczytu z takim spalaniem jak u ciebie. Inna sprawa, ze korków jakie są tutaj jeszcze nigdzie indziej nie widziałem
  • Odpowiedz
@reroute: mam teraz zastępczego aurisa hybrydowego. W mieście ten samochód jest fajny. Spalanie bardzo pozytywnie zaskakuje. Na trasie, czyli wszędzie poza terenem zabudowanym jest to mordęga. Każde przyspieszenie trwa wieki, hałas straszny, monotonny dźwięk silnika, spalanie na autostradzie niweluje zadowolenie ze spalania w mieście, ale przyjmijmy, ze jest to samochód bardziej miejski.
Bez szarpania możesz ruszyć także samochodem ze skrzynia manualna jak masz więcej niż jedna nogę.
Żeby było cichuteńko podczas
  • Odpowiedz