Wpis z mikrobloga

369095 - 205 = 368890

Po okolicy, czyli z krakusami do Katowic.

Zbiórka o 8.45 tam gdzie zazwyczaj. Stawiają się @byczys, @Arczi-S, @atizylak i kilka minut spóźniony @Limon2g, który przybywa na swoim zabytkowym vintydżu. Ruszamy w kierunku Wygiełzowa i Płazy. Po zjeździe z tej ostatniej robimy chwilę przerwy w Bolęcinie, a już parę km dalej spotykamy #rowerowykrakow w składzie: @metaxy, @bynon, @Cymerek, @mihal34, niewykopowy Adrian i @Kuchasz, który dołączył do nich jadąc od siebie z Andrychowa.

Przed Chrzanowem @mihal34 zawraca, bo w planie miał tylko setkę. Czyli jednego towarzysza tracimy, ale w Jaworznie przybywa nam dwóch: @demoos i @MordimerMadderdin. Ten pierwszy prowadzi nas na słynne już nie tylko na Wykopie (bo i ostatnio był o nim reportaż na TVN) rondo holenderskie.
Fajnie, że macie tam tak przyjazną rowerzystom infrastrukturę, ale te brukowane przerywniki na DDR-ach niezbyt przypadły mi do gustu. Szczególnie, że jeszcze było mokro...

@demoos opuszcza nas niestety po ledwie kilku minutach. W samych już Katowicach trochę pobłądziliśmy, ale udało się trafić pod Spodek i pomnik Powstańców Śląskich, gdzie porobiliśmy obowiązkowe zdjęcia. Obowiązkowa była też wizyta w McD.
Od razu po obiadku @byczys skręca do siebie, a my nadkładamy trochę drogi na Nikiszowiec - zabytkowe osiedle górniczych familoków.

W Lędzinach zatrzymuje nas na moment orszak Trzech Króli. Akurat mamy ruszać, a tu mnie ktoś woła. Babcia! Dziadkowi tylko machnąłem, bo już musieliśmy jechać. Na następnych kilku km odłączają się po kolei @Limon2g, @atizylak i @Arczi-S. Żodyn nie chciał ze mną dokręcać do dwustu, żodyn... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tak więc zostajemy w sześciu i kierujemy się na WTR, która prowadzi wałami wzdłuż Wisły. W Zatorze żegnamy się i krakusy w swoją stronę, a @Kuchasz i ja "w swoją". W sumie żaden z nas nie jechał bezpośrednio do domu, bo trzeba było lekko nadłożyć do tej dwójki z przodu.

W zeszłym roku pierwsza dwusetka wpadła mi dopiero pod koniec marca, a tutaj początek stycznia i już fajrant :D Miejmy nadzieję, że będzie to dobry prognostyk na nadchodzący sezon.
Dzięki wszystkim za udaną wycieczkę i do zobaczenia na kolejnej!

#mortalszosuje

#rowerowyrownik #szosa #wykoptribanclub #100km #200km (nr 1)
Mortal84 - 369095 - 205 = 368890

Po okolicy, czyli z krakusami do Katowic.

Zbió...

źródło: comment_TYrNFJ5UG4dbEQtPNGEl6J2drK27YwfH.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mortal84: Dzięki za jazdę. Mnie to chodziło po głowie żeby z Tobą jechać do Zatora bo chciałem się tą drogą wzdłuż Wisły przejechać ale jednak stwierdziłem że nie chce mi się marznąć i po ciemku jechać. I już zmęczony byłem też. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
stwierdziłem że nie chce mi się marznąć i po ciemku jechać. I już zmęczony byłem też.


@atizylak: Nie zmarzłbyś, ciepło było. Ale w sumie dobrze zrobiłeś, skoro byłeś zmęczony, bo tempo na wale było całkiem konkretne i mógłbyś później mieć problem, żeby się z powrotem do Tychów dokulać. Jeszcze będą okazje ;)
  • Odpowiedz
Do samego Krakowa jechałeś na 34x11?


@Mortal84: Nawet na x12 czy tam13 bo nie pamiętam jak jest kolejna stopniowana. Ale tak tylko raz na moment wskoczyło na blat.
  • Odpowiedz