Wpis z mikrobloga

  • 2
Mirabelki, szukam kremu do twarzy. Cera wrażliwa, sucha na wiór i z krostkami przez hormony - jestem w ciąży. Cena do 70zł. Twarz po umyciu jest jak papier ścierny, czasami nakładam cetaphil md i jest jako tako ale z kolei się przetłuszcza.
#mirabelkopomusz #kosmetyki
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pomeranian ja używam lanoliny na usta na noc :D tzn teraz wmasowuję voluplus, ale tak ogólnie. Co do toników to pamiętam, że polecałaś laktobionowy i sobie zrobiłam go (mniej niż 5%), ale w wielu miejscach czytałam, żeby używać na noc i nie codziennie, więc nie polecałam go tutaj
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: kwasy sa o wiele lagodniejsze niz aha i bha, stezenie 5% jest typowo nawilzajace, one w niskich stezeniach wrecz lagodza podraznienia. Moze napisali nie na noc, bo kwas laktobionowy to lekki antyoksydant, a te sa polecane na dzien zazwyczaj. Ja uzywam na noc i na dzien w wyzszym stezeniu 8-10% i wtedy widze zmniejszone wydzielanie sebum- skora z automatu sie slabiej przetluszcza przy silnym nawodnieniu i nawilzeniu. A stosowalam
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: teraz doczytalam, ze zeby uzywac na noc- nie wiem, czemu tak pisza, kwas laktobionowy nie uwrazliwia na slonce jak inne kwasy- moze byc stosowany nawet latem bez kremu z filtrem, efektywnie dziala w ph 3-4 i moze z tego wzgledu nie jest na co dzien polecany, jesli ktos stosuje go w formulacji o tak niskim ph, ja ustalam na 4-4,5 (gorna granica).
  • Odpowiedz