Wpis z mikrobloga

  • 2
Mirabelki, szukam kremu do twarzy. Cera wrażliwa, sucha na wiór i z krostkami przez hormony - jestem w ciąży. Cena do 70zł. Twarz po umyciu jest jak papier ścierny, czasami nakładam cetaphil md i jest jako tako ale z kolei się przetłuszcza.
#mirabelkopomusz #kosmetyki
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kulu: nie wiem, czy działają na krostki, ale poniższe dwa mnie nie zapychają i genialnie nawilżają:
- LRP Toleriane (wypróbuj w aptece)
- The Ordinary NMF klik

Cera wrażliwa i b. sucha here (+ tarczyca mi wariuje ostatnio).
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aldrig zobaczę, dziękuję
Na krostki to nic nie pomoże bo to wina hormonów, pozbędę się ich po ciąży. Myślałam aby nie zapychało, bo to już by była katastrofa.
  • Odpowiedz
@kulu: polecam wypróbować w jakimś stacjonarnym sklepie, w ciąży nigdy nie wiadomo, czy składniki „nagle” nie uczulą i czy zapach (mimo ze kremy bezzapachowe) nie będzie powodował odruchów wymiotnych.

Nie wiem, czym myjesz twarz, ale mogę polecić tonik do przemywania, taki przed nałożeniem kremu - LRP Reactive skin klik.

Jest tez masa hydrolatow, ale one potrafią mieć dość mocny zapach, więc zostawię tylko link do zestawienia: http://www.biochemiaurody.com/vademekum/hydrosols-comparison.html

Powodzenia! :-)
  • Odpowiedz
@kulu: na bardzo przesuszoną skórę twarzy (na wiór) pomógł mi LRP Lipikar AP+ Baume. Używam go też pod makijaż + dodaję trochę do podkładu i skóra wygląda bardzo zdrowo.
  • Odpowiedz
@kulu: Gdy szaleją mi hormony, stosuję Ducray Keracnyl PP. Nie zapycha, łagodzi, ale nawilżenie nie jest jakieś ultramocne. Nie zastanawiałaś się nad kuracją z mocznikiem? Np. Cera+ Solutions? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,65763,synoptis-pharma-cera-solutions-krem-do-skory-odwodnionej.html
Od razu uwaga ode mnie: krem na dzień ma olej ze słodkich migdałów, krem na noc nie. Dla mnie to ważna informacja, bo z migdałami się nie lubimy :)
  • Odpowiedz
@kulu krostki będą się lepiej goić przy dobrym kremie więc i tak warto. Po pierwsze - mycie. W okresie zimowym polecam ograniczyć mycie wodą na rzecz oczyszczania płynem micelarnym - mój ulubiony to lipowy z sylveco, jeśli nie masz uczulenia na żaden składnik to powinnaś się z nim polubić. Punkt drugi to tonizowanie - przywraca skórze odpowiednie pH. Może to być hydrolat, albo inny tonik (ja używam alterry oczarowego - ma
  • Odpowiedz
@kulu a na krostki ma super sposób z bardzo mała szansą na uczulenie - kupujesz czysty tlenek cynku i po całej pielęgnacji nakładasz go punktowo na krostę na noc. W przeciwieństwie do maści cynkowej nie ma żadnych dodatkowych składników i super minimalizuje zaczerwienienie i opuchliznę jeśli wdał się stan zapalny
  • Odpowiedz
@kulu: używaj dziecięcych kremów nawilżających, ja mam rumiankowy i sobie chwale. Ogólnie produkty dla dzieci są idealne dla wrażliwej i suchej skory
  • Odpowiedz
@kulu polecam kremy z resibo. Używam od bardzo długiego czasu i świetnie nawilżają i odżywiają skórę. Dodatkowo na noc używam serum resibo dosłownie kilka kropel.
  • Odpowiedz
@kulu Toleriane/Hydreane/Hydraphase z La Roche Posay. Każdy z nich ma poziomy "lekkości". Pierwszy i ostatni Legere i Riche, a Hydreane dodatkowo Extra Riche. Na to warto nałożyć jeszcze jakiś typowo emolientowy krem, który domknie nawilżenie. Ja na noc stosuję żel aloesowy (głębokie nawilżenie), na to Hydreane Legere, a na to Emulsję Ava Mustela (w nazwie emulsja, ale to ubertłusty krem, świetnie chroni buziala w nocy).
  • Odpowiedz
@kulu: @aldrig: @StaryZdzich mam teraz atak egzemy i stosuje frakcje niezmydlana oleju sojowego z ecospa (najlepsza, bez takich grudek jak inne), a pod nia tonik. Wszystko mnie pieklo nawet lrp cicaplast baume b5, a to koi. Jakbym miala sucha cere na co dzien, na pewno bym ta frakcje uzywala, bo ona sie dobrze wchlania wbrew pozorom, prawie do matu odpowiednio zaaplikowana, pod nia jakis tonik oczywiscie (ja
  • Odpowiedz