Wpis z mikrobloga

Mam jakiś dziwny problem z SSLem na Firefoxie. Https jest przekreślone i jest informacja, że ochrona wyłączona przez użytkownika. Klikam "Włącz", ale nic się nie dzieje. Takie coś miałem wczoraj na stronie logowania do allegro, a dzisiaj przy próbie płatności przez PayU - już w domenie banku. Na Chromie problem nie występuje, tzn jest normalny zielony pasek, chyba, że Chrome nie ma funkcji informowania użytkownika o takich problemach.

#firefox #ssl #https #problem #pytanie #bezpieczenstwo
pistonek - Mam jakiś dziwny problem z SSLem na Firefoxie. Https jest przekreślone i j...

źródło: comment_CoYbnZtW8rkO8GUZuF1DzTJZ5KnJ0SIv.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@pistonek: problemów może być mnóstwo, ale skoro chrome działa (spokojnie też by informował o braku SSL lub ceryfikatów) to coś nie tak z samym FF. Ja należę do aluminioczapkowców więc pierwsze podejrzenie zrobiłem na to że ktoś ci robi sslStrip, przez skrypt na przeglądarcę, czyli masz panie malware.
1. wyłączenie rozszerzeń i próba czy dalej tak jest, ew. namierzenie winowajcy
2. malwarebytes -> skan
3. reinstalka przeglądarki
Nie wchodź póki
  • Odpowiedz
@pabloAntonio: @MichaelT128: Dzięki za podpowiedzi. Usunąłem wszystkie dodatki i rozszerzenia, przeniosłem do kwarantanny wszystko co znalazł malwarebytes (same "potencjalne zagrożenia"), przeinstalowałem przeglądarkę, uruchomiłem ponownie komputer, ale problem nadal występował. Przeinstalowanie nie przywraca domyślnie przeglądarki do ustawień fabrycznych, nadal są te same zakładki, aktywne zalogowania itp. Dopiero przywrócenie fabrycznych ustawień Firefoxa pomogło, a przynajmniej https nie jest już przekreślony tylko normalnie zielony na tych stronach na których był problem.
  • Odpowiedz
@pistonek wirusem bym tego nie nazwał, raczej złośliwym kodem. Różne są techniki, jednym z najbardziej popularnych obecnie jest umieszczenie na stronie skryptów js, ostatnio była nawet afera że wykop oddaje firmom zewnętrznym dane logowania i niebezpiecznik czy tam sekurak o tym pisali. Tyle jeśli chodzi o zakładki i złośliwy kod na stronach które tam masz. Bardziej prawdopodobne jest umieszczenie kodu pod rozszerzeniem i na ten przypadek na twoim miejscu bym obstawiał
  • Odpowiedz
@pistonek dodam jeszcze że malware z sslstrip jest trochę mało subtelny i pewnie w zamiarze ma wykonanie jak najwięcej szkod, radzę zmienić hasła do wszystkich stron gdzie wchodziłeś przez Ff plus wyłączenie autouzupełniania (chociaż podejrzewam że te dane już ktoś ma)
  • Odpowiedz
@pistonek: Mirku, mam identyczny problem, jak Ty. Początkowo zauważyłem, że losowo wyłączało mi się szyfrowanie na facebooku, potem że dotyczy to również innych stron. Czy od czasu resetu ustawień wszystko działa u Ciebie jak należy?
  • Odpowiedz