Wpis z mikrobloga

@kinekk3 nie, Bestie czytałam. Tak samo, jak Wampir z Zagłębia i Kryptonim Frankenstein. We wszystkich tych sprawach, zarówno Marchwickiego, Pekalskiego, jak i Knychały udział brali profilerzy, choć bodajże w przypadku Marchwickiego był to profiler zza granicy, nie z PL. To jest ksiazka Zbrodnia niedoskonala,ktora napisał Bogdan Lach razem z Katarzyna Bonda. Opisywany jest tam przypadek Pekalskiego, ale są zmienione nazwiska, więc jeśli ktoś nie czytał o nim, to ciężko będzie mu poznać,
@Innowierca właśnie ta zagadka dla czytelnika jest mega dobra. Na razie zbieram wskazówki z kolejnych rozdziałów, ale widzę już pewne przesłanki i powoli łącze :-) nie mogę się doczekać końca. Potem mam w planach Mindhunter Douglasa.
@specnazman nie zawsze jest tak, że profil w 100% pasuje do przestępcy, więc nie można powiedzieć, że wystarczy jedna przesłanka i człowiek jest morderca. Musi spełniać ich kilka na raz. Także, raczej nie można tak generalizować, że ktoś kto nie ma autorytetów to od razu potencjalny przestępca. Poza tym profil powstaje już po zbrodni, więc określa mordercę, a nie potencjalnego mordercę. On już tego dokonał, anie tylko ma jakieś predyspozycje do zbrodni.