Wpis z mikrobloga

Przecież od lat pawlo74 pisze o tym dlaczego jest to najlepsze krypto,


@kapibar: no wiesz, jak ktoś w 2017 od lat pisałby dlaczego nokia jest najlepszym telefonem, to tak koło 2012 myślę że możnaby go dopytać dlaczego tak uważa.
@czullo: Dla tych co zarabiają na głupcach - żadne, ale dla dających się nabierać na alty i super krypto projekty za dychę, którzy inwestują w nie bo liczą na długoterminowy zysk projektu, który realnie zmieni świat - ma takie znaczenie, że palą swoją kasę i inwestują swoją energię w coś, o czym za rok nikt nie będzie pamiętał.
@RuraPCV: Jaki sens mialoby trzmanie czegokolwiek w krypto na dluzsza mete jezeli co pol roku ktos by stwierdzal, ze od dzisiaj DogeCoin przejmuje role BTC. Za pol roku sorry jednak zmiana na Stellara bo tam podpisali umowe z IBMem itd. Przeciez taki system nie mialby zadnej stabilnosci.
Jaki sens mialoby trzmanie czegokolwiek w krypto na dluzsza mete jezeli co pol roku ktos by stwierdzal, ze od dzisiaj DogeCoin przejmuje role BTC. Za pol roku sorry jednak zmiana na Stellara bo tam podpisali umowe z IBMem itd. Przeciez taki system nie mialby zadnej stabilnosci.


@lolozo: czyli to że taki system nie miałby stabilności jest dowodem na to że tak nie będzie? Już pomijam fakt że ten system nie jest
@kapibar: wrzucasz 1000 projektów do jednego wora z napisem 'gowno', dobry research musiales zrobic.


Jest kilka ciekawych, ale Bitcoin z czasem wchłonie najlepsze pomysły i wtedy te projekty staną się zbędne. Według mnie przetrwają jedynie te, które robią coś, co nie konkuruje bezpośrednio z Bitcoinem.
@kapibar: no super argumenty. bitcoin wygra bo z nimi wygra


@RuraPCV: Nie wiem czy wygra, nikt tego nie wie na 100%, ale twierdzę, że ma szansę się utrzymać, stopniowo ewoluując w stronę tego, by przeskalować się do używalności na skalę światową. Jest już teraz najbardziej rozpoznawalny i ma solidny zespół developerów.

No ale powiedz w takim razie jaki jest twój typ do podium i jakie argumenty za tym stoją.
@RuraPCV: Ja bym tu szukal analogii z przemyslem. Ford stworzyl kiedys model T i w zasadzie zmotoryzowal Ameryke. Do dzis jest jednym z wiodacych producentow samochodow ale nikt nie mowi ze "tylko ford bo inne auta to szitauta".
Z tych ponad 2k szitkojnow wiekszosc znajdzie swoja nisze, powstanie drugie 2k szitkojnow i czesc z nich tez znajdszie swoja nisze. Takie jest moje zdanie.
@kapibar: no nie wiem, pierwszy z brzegu może taki że płatności bitkiem są 10 razy wyższe. Jest 1000 coinów, co najmniej 30 które mają bardzo dobrą technologię i to ja mam udowadniać dlaczego akurat nie ten jeden BTC będzie hegemonem. Tak jakby miał ku temu jakiekolwiek podstawy. Nie ważne która waluta: dolar, euro PLN była pierwsza, liczy się to która ma najlepsze podstawy.
@RuraPCV: Dokładnie tak jak napisał @janusz-polak. Ludzie mają tendencję do wybierania pozornych rozwiązań problemu. Skalowalność Bitcoina jest problemem, alty obecnie rozwiązują ten problem tylko pozornie bo prawie nikt używa w tej skali co BTC, więc mogą sobie pozwolić na niższe opłaty. To jest aż tak proste, ale część osób się nabiera na to, mysląc, że sieć altcoina, gdy urośnie, dalej będzie niezawodna i tania. Trzeba wymyślić i przetestować najlepsze rozwiązania