Wpis z mikrobloga

Dobra sezon 2018 się zaczyna, trzeba brać się za siew, to standardowo jak co roku #rozdajo zestaw nasion 5 odmian chili (każdej po 10 nasion). Do wyboru spośród 45 odmian jakie mam zachomikowane.

Wylosowanemu szczęśliwcowi daje to możliwość wyhodowania do jesieni kilku koszyków jak np. ten ze zdjęcia z Dorset Naga. Wystarczy, żeby zrobić piekło dla mieszkańców jakiegoś małego osiedla XD

Jak zwykle zachęcam do obserwowania tagu #chilizgobim gdzie na bieżąco wrzucam notatki i zdjęcia z amatorskiej uprawy chili.

#chilihead #papryczki #chili #papryka #ogrodnictwo #ogrod #domowyogrod #ostrezarcie #rosliny #zainteresowania #hobby #goomowesosy #kuchnia #ostresosy #papryka #przyprawy #nasiona
gobi12 - Dobra sezon 2018 się zaczyna, trzeba brać się za siew, to standardowo jak co...

źródło: comment_hn7QWMpWNi2R1lHzBMZOUeklA7RscdJa.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@gobi12: wygląda na to, że mam unikalną okoliczność do zapytania eksperta ;D
Nie jestem jakimś super fanem ostrego żarcia, ale czasem mają bardzo fajny smak ostrej papryki, a nie samą ostrość. Nie mam tego smaku np. wrzucając "zwykłe" sproszkowane chilli (sklepowe), za to jest przykładowo w tym


Jakieś protipy? xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Amilo22 W przypadku dziewczyn oczko to jeszcze pół biedy, są gorsze przypadki :-P Nie znałem tych słoników, chyba mam gdzieś zeszloroczne nasiona ich nie wykorzystane to może podrzucę swojej rodzicielce, bo ona tylko łagodne toleruje.

@Sn3jku Prawdopodobnie to, że w sosie masz połączenie smaku ostrego i słodkiego z innych składników. No i też to, że w tych standardowych sklepowych proszkach papryka ostra to jest dość słaby i nie ciekawy sort.
  • Odpowiedz
@gobi12: jakiś czas temu dostałem od sasiadki 2 sadzonki chilli, posadziłem wyrosło, chciałem odłożyć nasiona tak jak to zwykle robie z pomidorami i co... gówno, nasiona po wyjęciu zrobiły się czarne i dziwnie uschły nienadając się już do niczego, co zrobiłem źle?
  • Odpowiedz
@gobi12: amilo22
To by się zgadzało, ja kiedyś przy obróbce jalapeño popijałem piwko i poszedłem się odlać ... Od tego czasu obróbka tylko w rękawiczkach.
  • Odpowiedz