Wpis z mikrobloga

Mirki, dajcie wsparcie. Szukam dobrego i prostego programu do edycji zdjec. Kupilem rozowej aparat zeby mi nie przyrosla z gownoserialem do kanapy. Radosci nie bylo konca i od miesiaca chlonie wiedze. Szanuje jak p------n, no jestem w szoku, 5.30 rano kawusia i ksiazka, tutoriale na youtubie, testy, istny szal piczy w dziczy. Ja nie wiem, chyba pierwsza osoba, ktora przeczytala instrukcje obslugi. Problem polega na tym, ze o ile ogarnia sprzet, co mnie cieszy, to kompletnie nie ogarnia zrzucania zdjec na kompa, zabawy z nimi itp. Jest do zestawu dolaczona plyta dvd z oprogramowaniem no ale nie mam czytnika. Na stronie producenta nie ma tej wersji niewiedziec czemu. calego kompa mam z--------o darmowymi programami i zaden nie robi roboty. Zdjalem nawet gimpa wczoraj ale reakcja do przewidzenia. Moze ktos ma jakies swoje typy. Prosty program typu wrzucam karte lub sciagam przez wi fi, katalogowanie ewentualnie jakies filtry i tyle.
#fotografia
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skinnydog: A gdzie w pytaniu było że ma być darmowy? W zasadzie jak ktoś się bawi już na poważniej trochę to albo bierze Lightrooma (pakiet dla fotografów kosztuje ok 13 euro miesięcznie, jest Phtoshop i Lightroom) albo Capture One.
  • Odpowiedz
@skinnydog: Wybaczcie, ze sie tak w--------m ale, chcialbym zeby sprzet po wlaczeniu wi fi w aparacie i kliknieciu w programie latwo sie komunikowal i po prostych i przejrzystych komendach zrzucal zdjecia do jednego katalogu. Co pozniej to juz inna bajka. Wiekszosc programow, ktore testowalem maja tak skomplikowane menu, ze mozna dostac p-------a. Liczylem ze oprogramowanie dolaczone do sprzetu da rade, zazwyczaj tak jest. Z jakiegos powodu nie ma na stronie
  • Odpowiedz
@JanSerce: to szukaj czegoś do katalogowania zdjęć. A do podstawowej obróbki to IMHO nawet ACDSee wystarczy. Sprawdź jeszcze Irfanview, Picasa, Xnview. Tak na szybko to jeszcze Fotor znalazłem, ale nie wiem ile jest wart.
  • Odpowiedz
@skinnydog: Probowalem, tam sa pola ktore trzeba wypelnic. Nie da rady, ten model nie zyje. Jak by go nigdy nie bylo, probowalem podobne modele ale to nic nie daje. Dlatego pytam o cos innego.
  • Odpowiedz