Wpis z mikrobloga

Zawsze mam bekę z takich propagandowych obrazków.

Idiota widząc go, pomyśli że w USA jest jak na wojnie, gdzie ciągle się zabijają.

Mądry człowiek spyta za to ile było wszystkich morderstw, bo to logiczne, że w kraju gdzie jest bardzo mało broni palnej rzadziej będzie ona w użyciu, ale mordercy częściej wybiorą nóż, siekierę, czy młotek.

Wtedy się okaże, że liczba morderstw w USA jest tylko dwa razy większa niż w takiej Wielkiej Brytanii, gdzie nawet noża do masła nie możesz normalnie nosić w plecaku.

A gdy sprawdzi się kolor sprawców morderstw to okaże się że w USA w normalnym stanie z niemal wyłącznie białą ludnością i z pełnym dostępem do broni, przestępczość może być znacznie mniejsza niż w waszej okolicy.

W końcu zawsze najważniejsze jest, żeby nie było morderców, a nie narzędzi, którymi można zabić, bo ostatecznie to nie broń zabija.

#bron #bekazlewactwa #hoplofobia #propaganda #rozrywka #strzelectwo #ciekawostki
L.....i - Zawsze mam bekę z takich propagandowych obrazków.


Idiota widząc go, po...

źródło: comment_LPef4iFD3cljBmsdr6q9i3R9Z0tRYc26.jpg

Pobierz
  • 107
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gun murders to metryka z dupy. Swoją drogą w Finlandii czy Kanadzie jest dość dużo broni, więc chyba nie ma ta wiele wspólnego z bronią samą sobie.


@mathix: I jeszcze Japonię dali, to mogli przy okazji pokazać ile ludzi ginie od pchnięcia kataną, wówczas Japonia byłaby na pierwszym miejscu.
  • Odpowiedz
jakaś bzdura - skąd to Ty to w ogóle wziąłeś? W USA przypada niecałe 16 tysięcy morderstw rocznie i 4.88 morderstwa na 100,000 mieszkańców, w Wielkiej Brytanii zaś niecałe 600 morderstw i mniej niż 1 morderstwo na 100,00 mieszkańców.


@wolodia: Z Eurostatu, ale liczyłem dla Szkocji przez pomyłkę, do czego się już przyznałem i od razu wskazałem Belgię, która ma jeszcze większy wskaźnik niż Szkocja.

Po drugie - porównujesz dane z Eurostatu dla UK z danymi dla USA obliczonymi według kogo? Upewniłeś się, że definicje morderstwa są takie same w obu
  • Odpowiedz
W Polsce jest mała dostępność broni


@johny-kalesonny: Tak wygląda mała dostępność broni:

Możesz dostać nie tylko popularne glocki ale też High endowe karabiny JP Enterprises (3 miesiące, bo broń sie tam zamawia), HK od ręki, DD od ręki, średni segment - STAG od ręki, Savage od ręgi i od #!$%@?
  • Odpowiedz
drugiej strony dostęp do broni przekłada się bezpośrednio na morderstwa z użyciem broni, twierdzenie że dostęp nic nie zmienia to też robienie #!$%@? z logiki


@badhunt: aż taką ci różnicę robi, czy zostaniesz zastrzelony, zasztyletowany, czy zatłuczony kijem na śmierć? Ja bym chyba jednak wolał strzał.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii ciekawe. Uważasz że młody wysportowany chłopak nie ucieknie przed ulanym, podpitym dresem? I jeśli napastnik pokaże nóż żeby kogoś skroić to dalej nie masz szans na zachowanie dystansu i ucieczkę? Mogę się zgodzić że nie mam szans na długość ramienia jeśli ktoś rzeczywiście chce mnie zabić, ale 5 metrów?
  • Odpowiedz
zniknięcie całej broni z USA miało by mniejszy pozytywny skutek na przestępczość i liczbę morderstw, niż zniknięcie wszystkich murzynów i Latynosów.


@Lawrence_z_Arabii: według ciebie problem jest tak prosty i kolor skóry determinuje skłonność do przestępczości?
  • Odpowiedz