Wpis z mikrobloga

Mirabelki, czy istnieją jakieś sposoby na dodanie blasku włosom z których sprała się farba?
Udało mi się pierwszy raz w życiu dotrzymać postanowienia noworocznego i nie farbowałam kłaczków przez rok. Niestety włosy mi rosną powoli, 1cm na miesiąc, więc większość czupryny jest w kolorze zmatowiałej miedzi. Są zdrowe, nie rozdwajają się, nie łamią, tylko tego blasku im brak i silikony nie bardzo sobie z tym radzą. Nie wiem, może jakieś koloryzujące płukanki mogłyby pomóc?
#wlosy #mirabelkopomusz
  • 8
@nacpanazielonka olejowanie (ale nie tymi cudami z biedry, jak farbowane to raczej oleje do włosów o wysokiej lub średniej porowatości), mycie łagodnym szamponem i raz na jakiś czas płukanka z octu (łyżka na litr czy jakoś tak) to wszystko pomoże Ci uszczelnić i domknąć łuskę włosa i będą błyszczeć :)
@nacpanazielonka też polecam hennę, może trochę upierdliwa, ale w życiu nie miałam takich włosów. Cassia (czyli ta "bezbarwna", tak naprawdę lekko złota) też może być, ale efekty nie są tak dobre i długotrwałe. Jeśli byś była zainteresowana, to mogę w miarę możliwości rozjaśnić o co w tym wszystkim chodzi i ewentualnie podesłać na priv zdjęcia, jak to u mnie wyszło