Wpis z mikrobloga

Jak to jest w końcu z kupowaniem epapierosów z Aliexpress?
Niektórzy piszą, że dochodzą do nich bez problemów. Inni piszą, że Urząd Celny może zatrzymać, kazać wypełniać deklaracje, może cofnąć paczkę, można dostać karę itd.

Chcę kupić sobie nowego Smoka Micro One R80, Starter Kit - bo stary się już wysłużył trochę a jestem zadowolony i chcę znowu.
#epapierosy #aliexpress
Mleko - Jak to jest w końcu z kupowaniem epapierosów z Aliexpress? 
Niektórzy piszą,...

źródło: comment_1aTZNbRG4gU9UjuceM0m8He1cxoGhy8H.jpg

Pobierz
  • 26
@Mleko: zależy gdzie mieszkasz i pod który WER podlegasz jak zamawiasz pocztą zwykłą, a nie kurierem. Np. podkarpacie ma przesrane jeżeli chodzi o zamawianie telefonów pocztą, bo WER Przemyśl czepia się o znaczki CE, normy, zgodności, instrukcje itp. - telefony i inna elektronika zawraca do Chin. WER Zabrze podobno lubi dowalić często VAT do elektroniki. W WER Warszawa jest loteria - raz trafisz raz nie.
@Mleko Samego smoka r80 ci gorąco polecam, miałem i chwalę - co do samej przesyłki - z tego co wiem, to to jest całkowita loteria, czy Ci przetrzepią paczkę czy nie (praktycznie nie ma szansy na sprawdzenie wszystkich paczek), ale jak już coś znajdą, to dostajesz pismo dot. dyrektywy tytoniowej, i dostajesz 2 możliwości: odesłanie do nadawcy (jak zamawiasz z np gearbest to oddają ci pieniądze, aliexpress nie znam więc się nie
@Mleko: opcje sa dwie: albo dojdzie bez problemow albo zostanie zatrzymane /zwrot do nadawcy lub przepadek, zniszczenie/ - nie ma juz opcji przy ein ze jakis vat czy clo

ps. od razu pisze tym ktorzy sa zdania ze zakup w chinach nie podlega pod paragraf: mam do wgladu pisma z uc w ktorych jest jasno i klarownie napisane dlaczego i na jakiej podstawie celnicy zatrzymuja - niestety juz przerabialem przygode z
ps. od razu pisze tym ktorzy sa zdania ze zakup w chinach nie podlega pod paragraf: mam do wgladu pisma z uc w ktorych jest jasno i klarownie napisane dlaczego i na jakiej podstawie celnicy zatrzymuja - niestety juz przerabialem przygode z zatrzymanim przesylki ;)


@marek-wozniak-750: To daj skan tego pisma.
Bo w ustawie jest precyzyjny zapis o sankcjach na sprzedaż, a nie kupno.
Zobacz, że Amazon nie sprzedaje do Polski
Niektórzy piszą, że dochodzą do nich bez problemów. Inni piszą, że Urząd Celny może zatrzymać, kazać wypełniać deklaracje, może cofnąć paczkę, można dostać karę itd.


@Mleko: Tak.
@marek-wozniak-750: To drugie pismo to wyjaśnienie na odwołanie, ale trochę bez sensu powoływał się na to, ze jest tylko konsumentem.
Za to w pierwszym piśmie UC powołuje się na art 7f i tutaj jest ich zła interpretacja.

Art. 7f. Zabrania się sprzedaży na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość:
1) wyrobów tytoniowych;
2) papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części.”;
@niebieski_bajtel: nie ktoś tylko ja, w odwołaniu wspominałem że to do własnego użytku /bo wisi w pierwszym "wprowadzanie do obrotu"/, że sprzedawca nie jest związany naszymi regulacjami, że jestem pełnoletni a posiadanie nie jest zabronione - to mi przyszło do głowy i to napisałem

natomiast jak uważasz że jesteś w stanie walczyć z uc to nie widzę przeciwwskazań - kup, czekaj aż zatrzymają i walcz, natomiast nie pisz "na zapas" że
nie ktoś tylko ja


@marek-wozniak-750: Ok, ale w/g mnie napisałeś odwołanie nie powołując się błędną interpretację UC.

jak uważasz że jesteś w stanie walczyć z uc to nie widzę przeciwwskazań


Kupowałem jakieś 2 miesiące temu i jakoś nie miałem żadnych obawa o zatrzymanie e-papierosa.Jedynie liczyłem się z Vatem.
Jeszcze raz zwracam uwagę na sprzedaż przez Amazona tego rodzaju produktów do Polski, ale wiesz, ze Amazon nie lubi nadinterpretować prawa( patrz różne
@marek-wozniak-750: mi po wejściu ustawy przeszło jakieś 20 paczek z czego jedna zatrzymali i odesłali. Gearbest dał do wyboru zwrot na konto (paypal), lub zwrot na konto gearbest. Wybrałem tą drugą opcję bo szybsza i trochę korzystniejsza.