Wpis z mikrobloga

Pytanie dotyczące #xiaomi Mi A1 w sieci #plus. Automatyczna konfiguracja Internetu tego modelu nie jest dostępna tutaj: http://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon, ale ręcznie skonfigurowałem go na takie dane:

Nazwa: Plus
APN: plus
Typ uwierzytelniania: PAP
Typ APN: default

Internet LTE działa, więc konfiguracja jest chyba ok.
Problem jest przy odbieraniu i nawiązywaniu połączeń. Plus nie wspiera połączeń głosowych przez LTE, więc telefon przełącza się na 3G przy próbie nawiązania połączenia lub na moment przed wyświetleniem ekranu połączenia przychodzącego (widać to nawet po ikonce na górnym pasku). Dość często dzieje się jednak tak, że połączenie LTE się wyłącza, pokazuje się ikonka 3G, ale 0% zasięgu i w drugim telefonie odzywa się jedynie operator "Abonent niedostępny". To samo przy nawiązaniu połączenia - próbuję dzwonić, będąc połączonym przez LTE, telefon przełącza się na 3G, 0% zasięgu i od razu dostaję komunikat "Połączenie nieudane". Po chwili zasięg na 3G wraca i wtedy już można dzwonić w obie strony. Dzwoniłem do Plusa - z ich strony wszystko ok, APN też mam niby poprawny.
Spotkał się ktoś z podobnym problemem?
  • 2
W naszej sieci obecnie nie jest dostępna usługa VoLTE i nie mamy konkretnych informacji, kiedy zostanie wprowadzona. W Twoim przypadku sugerujemy ręczną zmianę sieci na "Tylko 3G". Dodatkowo prosimy o informację, czy po przełożeniu karty do innego telefonu taka sytuacja również występuje.