Wpis z mikrobloga

eh miruny z #rails i #angular
jak zrobić, aby moduł angulara był globalny (jeden na aplikację - tak się w ogolę robi?)?

powiedzmy, ze moja główna strona składa się z trzech view z osobną logiką, ale zależą od siebie i chciałem przekazywać pomiędzy nimi wartości

zaimplementowałem sobie pierwsze menu z view w html.erb z angularem w pliku js i controllerem rb - moduł angulara zdeklarowałem w js a ng-app="gromwellapp" w tegu html tego pliku

teraz chcialem przeniesc deklaracje tak aby 'var app = angular.module('gromwell
app', []);' było dla tych trzech view i każdy sobie stworzył controller korzystając z 'app'

znalazlem nawet jak ktos to robi https://medium.com/@connorleech/add-angular-js-to-ruby-on-rails-app-8be2104e1238
dodając te rzeczy do app/assets/javascripts/application.js i app/views/layouts/application.html.erb

ale no kurnia zrobiłem tak jak pisze i za cholere nie moge uzyc zmiennej 'app' w innym pliku niz application.js

co mogłem pominąć? czy chociaz w teorii moje rozumowanie jest prawidlowe? można jakoś inaczej przekazywać dane pomiedzy trzema controllerami angulara? będę wdzięczny za każdą pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ruby #rubyonrails #angularjs
gromwell - eh miruny z #rails i #angular 
jak zrobić, aby moduł angulara był globaln...

źródło: comment_YPgqaqV8TOORKFlMsSyMcJYHG2OXxmW9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach