Wpis z mikrobloga

Mówią, że święta to magiczny czas. Ja magii postanowiłem poszukać na zimowym niebie. Na celownik poszedł najcudowniejszy chyba klejnot północnych gwiazdozbiorów - Wielka Mgławica w Orionie (M42). Od Ziemi dzieli ją nieco ponad 1300 lat świetlnych co czyni ją najbliższym nam obszarem gwiazdotwórczym.
Pierwszego dnia świąt warunki były na tyle sprzyjające, że udało się odbyć kilku godzinna sesję zdjęciową. Dziś natomiast przyszedł czas na obróbkę. Myślę, że jeszcze pobawię się materiałem, ale finalnie będzie to wyglądać plus/minus tak.

Zapraszam do obserwowania tagu #nedvedinspace -> wrzucam tu kosmiczne ciekawostki i swoje zdjęcia/opracowania.

#astronomia #kosmos #mirkokosmos #kosmosboners #astrofoto #fotografia #mojezdjecie #gruparatowaniapoziomu
Pobierz Nedved - Mówią, że święta to magiczny czas. Ja magii postanowiłem poszukać na zimowym...
źródło: comment_IDp8IMWGJG0A6Ht4YtpkopSEhVBcCf3R.jpg
  • 21
@Mcmaker: Dzięki. Spajki dodałem eksperymentalnie. Raczej jestem przeciwnikiem tego typu sztucznych upiększaczy i zdecydowanie w finalnej wersji znikną. Z balansu RGB jestem zadowolony :) Gorzej z ostrością, trochę się zgubiła przy foceniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Mcmaker: Pstrykałem właśnie na 5.6, ale wiem, że minimalnie pojechałem z ostrością, bankowo. Fastron wersja 5m. Nawet jestem zaskoczony, że tak na luzie 2 min wyciągnął z Tairem. Myślę, że do 3 min byłbym w stanie wyciągnąć przy dobrym niebie.
@Mcmaker: Dzięki. Spajki dodałem eksperymentalnie.


@Nedved: mnie strasznie denerwują te spajki wrzucane na 99% zdjęć nieba, w tym te z NASA... ( ͠° °)
Jakby same gwiazdy nie były dość piękne...
@Nedved: Siedzę na astromaniaku, pod takim samym nickiem :) Jakimś guru nie jestem, ale w astrofotografii planetarnej i DS mam kilkadziesiąt sesji za sobą przez ostatnie 5 lat więc jeśli potrzebowałbyś jakichś rad to wal śmiało :)