Wpis z mikrobloga

Halo Mirki spod tagów #angielski #filologiaangielska oraz może #matura #studbaza.
Narodził mi się w głowie pomysł pójścia na studia językowe w przyszłym roku. Jestem w trakcie nauki angielskiego, żeby idealnie wyszlifować język na poziomie B2. Cchiałabym jednak utrwalać tą wiedzę, a nie w głowie mi żadne tradycyjne korepetycje. Szukam raczej jakiś spotkań w celu konwersacji z osobami, które są na takim samym poziomie językowym, może prowadzone przez jakiegoś native speakera? Interesuje mnie koncekretnie jakaś weekendowa szkoła językowa w okolicach #wroclaw ʕʔ
  • 7
  • Odpowiedz
@Nadrill: dokładnie, słyszę to prawie na każdych zajęciach xD
@rozlanakawa: dużo osób idących na filologię, bo chcą doszlifować język się moze bardzo przejechać, bo filologia to też taki smaczki jak fonetyka (czyli mnóstwo różnych zasad, formułek, nauka fonemów, wyjątków), to też baaardzo trudna gramatyka (przy czym warto nadmienić, że w przypadku angielskiego zwykle zasada gramatyczna jest krótka, natomiast lista wyjątków może się ciągnąć bardzo długo). filologia to też literatura w
  • Odpowiedz
@Delgado: @Nadrill: @arsaya: Chyba źle się wyraziłam, bo mnie nie zrozumieliście. Oczywiście, że nie idę na studia po to, żeby uczyć się języka. Chcę na nie pójść mając już wszystkie nadrobione braki dlatego uczę się póki co na własną rękę i szukam jakieś szkoły, która mi pomoże tą wiedze utrwalić, co by się nie okazało, że nie będę mogła studiować przez zaległości. Szukam czegoś na zasadzie kursu, który do
  • Odpowiedz