Wpis z mikrobloga

Biegamirki, jaki zegarek do biegania polecacie? W zimę głównie bieżnia, od wiosny teren i przygotowanie do maratonu. Mój budżet to nieprzekraczalne 1100 zł. Jestem zdecydowany na #garmin 235, ale szukam potwierdzenia że nie będzie to zły wybór.

#bieganie
  • 9
Mam garmina 235 i pasek do pomiaru tętna. Pomiar z nadgarstka to fajny bajer, ale moim zdaniem nie nadaje się do treningów. Fajnie się nim mierzy tętno spoczynkowe i wtedy dobrze się pokrywa z pomiarem "ręcznym". Na treningu jednak bym mu nie zaufał. Do wszelakich "interwalow" nie nadaje się w ogóle, bo tętno na zegarku totalnie nie nadąża za sercem. Jeżeli nie zależy Ci na monitorowaniu aktywności w ciągu dnia, co jest
@Meriu: jeżeli w dupie masz tętno (a nie powinieneś :P ), to spoko. Jeżeli chcesz potem do treningów wpleść elementy pracy na różnych poziomach tętna, to może jednak 230 + pasek na cycki? Chyba, że na bogato, to 235 i pasek na cycki, za 1,1k można dorwać używki w bardzo dobrych stanach :)
@rezzox: @omen85: Bardzo dziękuję za rady. W takim razie opierając się na Waszych radach i sprawdzeniu rynku biorę 230 z HRM i uczę się biegać. Zagłębiając się w ten temat pojawia się tak wiele nowych haseł jak strefy tętna i tempo tlenowe że nie zamierzam zagłębiać się w to dopóki nie uznam że bieganie to sport na 100% dla mnie.