Wpis z mikrobloga

@Richard_Bachman: Jest taka fundacja "warta Goldena", od roku mamy psa którym się zajęli. Od nich psy sa dobrze opisane na stronie i można "dopasować" psa dla siebie, ale warunki żeby otrzymać psa sa dosyć dziwne ankieta wizyta przed adopcyjna po adopcjijakis czas trzeba zdawać relacje z zycia psa :)
  • Odpowiedz
@File_not_found:

nie ulegajcie modzie i nie bierzcie psiaków ze schroniska, bo nie wiadomo jaki będą miały charakter i trudno je ułożyć.


Ale głupoty opowiadasz. Psy ze schroniska to najbardziej kochające pieski na świecie. Właśnie wręcz przeciwnie - bierzcie ze schroniska, bo taki pies będzie wierny do końca życia. Wiem co mówię :)
  • Odpowiedz
@File_not_found: Co #!$%@?? Jakby rasa warunkowała charakter. Każdy pies w mojej rodzinie to tzw. kundel, czyli mieszaniec. Każdy z nich jest posłuszny, łatwo się uczy i bardzo przyjazny. A najśmieszniejsze jest to, że ludzie kupują shiby które są jak koty. No ale to przecież pieseł, będzie śmieszny i fajnie wygląda. BTW. Psy w schronisku przechodzą selekcję.
  • Odpowiedz
@Kusar: @majkkali: mam psa ze schroniska od szczeniaka, pies boi się wszystkiego i wydziera się jak tylko ktoś przejdzie przed drzwiami mieszkania o każdej porze. Żadne porady z internetów nie skutkują i nie pozostaje chyba nic poza jakimś specjalistą.
Pies nie jest w stanie się socjalizować z innymi i nie słucha nawet prostych komend.
  • Odpowiedz
@Pjongjanska_ferma_zolwi: biorąc zwierzę biorę je na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, ponoszę za niego odpowiedzialność zarówno finansową jak i prawną, więc mów co chcesz, ale ja swoje zwierzaki adoptuję. Przygarnąć to można przybłędę na odpicowanie i wyadoptowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dyslexia: Kupiłem sznaucera bo śmiesznie wygląda jak jakiś mag z brodą, a nie jakieś plebsowe wyglądające jak parówki psy, plus jest prestiżowy, kupujcie nie adoptujcie!
  • Odpowiedz
@dyslexia: Ale #!$%@? głupoty, biorąc rasowego psa (nie z pseudo hodowli) wiesz jaki może mieć charakter wstępnie, predyspozycje, jakich miała rodziców etc. Nie hejtuje brana psów ze schroniska ale jak kogoś stać to tylko rasowe.
  • Odpowiedz
Nie ulegajcie modzie i nie kupujcie psów rasowych po 3-5k bo uwierzcie że dużo jest młodych piesków w schroniskach które warte są miłości...


@dyslexia: jak już inni ci wyjaśnili - kupowanie rasowego psa to nie tylko "moda", ale pewność co do charakteru, potrzeb psa, zmniejszenie szans na choroby i wiele innych "bonusów".

Co innego koty - wziąłem rok temu drugiego ze schroniska, pierwszy miał jakiegoś guza i trzeba było go
  • Odpowiedz