Wpis z mikrobloga

Plusujcie Tosię. Tosia została adoptowana przeze mnie i moją dziewczynę 24.12, czekaliśmy na nią od 5:00 i wiem jedno-było warto. Nie ulegajcie modzie i nie kupujcie psów rasowych po 3-5k bo uwierzcie że dużo jest młodych piesków w schroniskach które warte są miłości... #pies #wroclaw #smiesznypiesek
Pobierz
źródło: comment_ErUVd7oMPSOO3R6iz9iJh31NQQ0ptyvd.jpg
  • 106
@przemomemoo: rzeczywiście trochę za dużo nakazu narzuciłem w swojej wypowiedzi w miałem na mysli bardziej przemyślenie sprawy adopcji nad kupnem rasowego psa. A i nawet szczerze powiedziawszy nie wiedziałem ze jest jakis trend na adoptowanie zwierząt?
Szanuję za przygarnięcie psa, ale:

Nie ulegajcie modzie i nie kupujcie psów rasowych po 3-5k


@dyslexia: Nie istnieje taka moda. Jest natomiast moda na biadolenie, że ktoś podejmuje świadomą decyzję o zakupie przebadanego, konkretnego psa, konkretnej rasy o konkretnym wyglądzie, cechach i charakterze od konkretnej osoby znającej się na ich rozmnażaniu, dobieraniu odpowiednich cech i wychowywaniu zwierząt. Nierasowe zwierzęta powinny być wszystkie sterylizowane, rozmnażanie zwierząt powinno być wyłącznie kontrolowane, gdy ktoś
@dyslexia: ale #!$%@? o tych kundlach mnie irytuje. ludzie wola rasowe psy przede wszystkim dlatego, ze wiadomo mniej wiecej czego sie mozna po takim spodziewac, jakie mial pochodzenie, na co moze zachorowac i jak go tresowac. kundle czesto maja totalnie #!$%@? charakter. oczywiscie srednio wykazuja sie duzo wieksza inteligencja, bo jednak dobor naturalny robi swoje i dziala na + dla nich w tym kierunku, ze sa po prostu sprytne i mniej
Trochę rancontent w niektórych komentarzach, dla mnie wszyscy troje jesteście super i mam nadzieje, że fajnie Wam się będzie razem żyło. Widać, że zwierzak przeszczęśliwy :) Co do hodowli to wolna wola, jak ktoś chce i potrzebuje konkretnych cech psa to niech kupuje, byle z dobrej renomowanej hodowli, a nie pseudo, bo taniej.
chodzi tylko i wyłącznie po to, by pomóc zwierzakowi który jest w potrzebie i cierpi, tym bardziej w Polsce gdzie bezdomność zwierząt jest ogromnym problemem a schroniska pękają w szwach


@anenya: jest na to prosta recepta- niechciane zwierzeta uspic, a oplatami wszystkich wlascicieli psów.
zeby to jeszcze ludzie kupowali rasowe
najczesciej wydaja po 600-800 jakims januszom ktory wmawia ze to pies rasowy a w rzeczywistosci mieszaniec niewiadomo czego z czym "w typie rasy"
wiec ja bym raczej powiedzial zeby NIE KUPOWAC psow NIERASOWYCH (kupowac != adoptowac) bo tylko napedzamy kabze pseudohodowla

ja np chcialem kota ktory ma okreslony charakter, wyglad i kupilem rasowego z dobrej hodowli i jestem zadowolony
jakby mnie nie bylo stac lub by
: nie ulegajcie modzie i nie bierzcie psiaków ze schroniska, bo nie wiadomo jaki będą miały charakter i trudno je ułożyć.


@File_not_found: W końcu jakiś głos rozsadku. Ludzie mający małe dzieci biorą po przejsciach psy duzych ras. Skad pewność, że takiemu zwierzaczkowi coś do łba nie szczeli i dzieciaka nie pogryzie? Nie wiadomo co sie z nim działo, co wycierpiał i kiedy mu coś do łba szczeli. Znam od paru lat
@dajmiereparacjemamchorynarod: mnie stać na rasowca jednak nie jestem aż takim fanatykiem zwierząt z hodowli mając na uwadze to ze tyle dobrych zwierzątek czeka w schronisku. Fakt faktem ze nie wiadomo co sie trafi jednakże mi sie udało i w mojej ocenie są duże szanse ze juz od pierwszego kontaktu z psiakiem ze schroniska da sie wyczuć czy jest w nim potencjał czy nie. Mi sie udało i trafiłem dobrze