Wpis z mikrobloga

Mam problm ze swoim swiatecznym lotem do USiA. Mialem lot na 25.12 z Bergen do NY Norwegianem.
Wczoraj dostałem SMSa że mój lot został odwołany "due to lack of crew".
Lot został mi przebukowany na 29.12 (ta sama trasa).
Czy w takim wypadku należy mi się odszkodowanie w sysokości 600€ za odwołany lot?
Miał ktoś podobny przypadek?
#prawo
#lotnictwo
#norwegian
#linielotnicze
  • 18
na stronie chca rachunki za hotele - wiec pewnie tylko do takiej kwoty beda mi chcieli zwrocic hajs. ale kij pisze o pelne 600e zwrotu.


@Napiecie: Nie, 600 euro należy się z automatu, rachunki zbieraj, jeżeli chcesz np. polecieć tym lotem z 29.12 i od 25.12 mieszkałbyś w hotelu w Bergen.
@Napiecie: Tak, 600 euro + zwrot za bilet z z automatu + dodatkowe koszty spowodowane odwołanym/opóźnionym lotem - tyle, że to ostatnie nie są tak dokładnie uregulowane prawnie jak te dwa pierwsze, więc z nimi ostrożnie, bo linia może kręcić nosem;)
@gear_up: ale jezeli mi bilet przebukowali z 25.12 na 29.12 to zwrot za bilet mi sie nie nalezy. Ok, bede walczył o swoje. Skladales wniosek po polsku czy angielsku? Masz moze wzór?
@Napiecie: udokumentuj wszystkie koszta jakie podniosłeś w związku z odwołaniem lotu. Oprócz ich zwrotu należy Ci się także 600€ odszkodowania. Pisz na PW w razie czego, chętnie Ci pomogę.