Wpis z mikrobloga

Jedni z Was teraz lepią pierogi, inni pieką ciasta, a u mnie cała rodzina na Polowaniu Wigilijnym :) zawsze w okolicy wigilii mamy symboliczne krótkie polowanie po którym dzielimy się opłatkiem w swoim gronie. Darz Bór! #dorotkapoluje #darzmirko #polowanie #atencyjnyrozowypasek #przyroda #myslistwo #swieta
Pobierz
źródło: comment_HVV1oyGjLZ1ipluHeL2jQVKZVL7PZi8p.jpg
  • 198
@turok2016: ludzią juz sie przewraca od tej ilości wolnego czasu i wymyślają już na siłę czego wolno a czego nie wolno. Nie wytłumaczysz im tego a zapewniam że sami by chcieli chociaż raz wyrwać sie z tej nudnej szarej rzeczywistości i na przykład wziąć udział w takim polowaniu.
@sasekk97: Nic nie przesadzam, pokazuję tylko że bzdurą jest argument "ludzie zapominają jak działa natura". Jak chcesz wiedzieć jak działa natura to idź sobie na spacer, a nie strzelaj do zwierząt. Broń palna nie jest naturalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie jestem jakimś fanatykiem anty-polowania, ale niektóre argumenty to taka bzdura że szkoda słów xD
W starciu z samochodami, ciężarówkami, pociagami, tramwajami, samolotami i statkami także nie mają szans. Czyli i z tego także mamy zrezygnować?


@PEPE_Le_Sfont: Następny mistrz logiki. Ciężarówki, pociągi i tramwaje nie zabijają zwierząt celowo xD

A czy maja jakieś szanse w starciu z maszynami w ubojniach? Moze mam zrezygnować z jedzenia mięsa bo zwierze nie ma szans w starciu z technologią?


Wiele osób twierdzi, że powinniśmy ograniczyć spożycie mięsa. Jemy mięsa za
pytanie było czemu ludziom to przyjemność sprawia.


Ludziom prowadzenie wojen, ćpanie i inne rzeczy też sprawiają przyjemność, niektórym też przyjemność sprawia pobicie kogoś (nie porównuję ćpania, wojen i pobicia do polowania, zeby nie było). Nie oznacza to, że są potrzebne, moralne, korzystne dla danej osoby. "Bo sprawia mi przyjemność" to też argument inwalida innymi słowy.

Swoją drogą a zabijanie zwierząt hodowlanych jest już ok?


@turok2016: Nigdzie nie powiedziałem, że polowanie nie
pytanie było czemu ludziom to przyjemność sprawia.

Swoją drogą a zabijanie zwierząt hodowlanych jest już ok?


@turok2016: Rozwinę jeszcze trochę komentarz:

Nigdzie nie powiedziałem, że polowanie nie jest ok :) Jest ok jeśli trzeba ograniczyć populację. A jeśli nie trzeba a masz polować dla przyjemności, to sobie postaw jakieś tekturowe zwierzęta. Twoja przyjemność się nie liczy jeśli osiągasz ją kosztem życia czegoś czego nie trzeba zabijać. Tak samo jak niemoralnym byłoby