Wpis z mikrobloga

#!$%@? płaci się składki na emeryturę, której się nie zobaczy. I na lekarza, co nie leczy. Kiedy będzie można w końcu z tego zrezygnować?
Jestem chory, to mi mówią, że po świętach mogę przyjść. #zalesie
  • 100
  • Odpowiedz
@dog_meat: bo w luxmedzie teraz każde korpo jest. No, albo medicoverze. No i ogólnie mają dosyć tanie pakiety. Za dużo ludzi sobie nabrali i nie ogarniają. 3 lata temu mogłam na luzie do internisty rejestrować się na ten sam dzień. Ostatnio patrzę, a tu pierwszy termin na za 3 dni ()
  • Odpowiedz
anginy ze skurczem oskrzeli nie leczy się ibupromem czy apapem. Gorączka sama w sobie nie jest chorobą a objawem.


@zly_dzien: No co ty nie powiesz? Sugerowałem tylko rozwiązanie czasowe, dopóki nie dostaniesz się do pediatry. A prawda jest taka, że przy obecnej wysokości finansowania ochrony zdrowia to jest i tak cud, że cokolwiek działa - porównaj sobie składki w innych krajach europejskich, dopiero potem narzekaj.
  • Odpowiedz
@wellhellothere: doskonale to wiem. 10 lat temu w luxmedzie do każdego specjalisty nie trzeba było czekać dłużej niż tydzień. W tym wpisie chodziło mi o to, że nie ma też co demonizować publicznej służby zdrowia
  • Odpowiedz
@wellhellothere: liczbę placówek i tak zwiększyli dosyć znacznie. Pamiętam, że na początku to we Wrocławiu miałem chyba 3 placówki do których dotarcie nie było dla mnie dużym problemem. Teraz jest kilkanaście albo i więcej (dzisiaj np dowiedziałem się o jednej, o której nie wiedziałem wcześniej). Mam nadzieję, że liczba lekarzy wzrosła proporcjonalnie do liczny placówek
  • Odpowiedz
@zly_dzien: możesz zmienić przychodnię/lekarza rodzinnego. Wiesz o tym? :) Nie wyobrażam sobie jak ta przychodnia jest zorganizowana, że "terminy" są. A z drugiej strony, czego to pacjenci nie wymyślą czasami.. :) i siedzi się do 20 bo 3 razy zakasłał jeden z drugim.
  • Odpowiedz
@krytykujacy_zrzeda: Cześć, widzę że jesteś tu nowy. Mi lekarz powiedział bym obserwował to co mi rośnie pod łopatką. Poszedłem do chirurga, obadał, sprawdził, przepisał leki i ćwiczenia, bo się okazało, że to od kręgosłupa tylko i mi przechodzi teraz. Na tamtego dałem już ileśtamset złotych, na ostatniego stówkę i od razu prawidłowa diagnoza oraz leczenie.
  • Odpowiedz
Dwa tygodnie temu moje dzieciaki obudziły się z gorączką


@zly_dzien: Dwa tygodnie temu moje dzieciaki obudziły się z gorączką

nie no jak Ty biegasz do lekarza po antybiotyk z byle gorączką to współczuję, gorączka to normalny objaw organizmu i nie trzeba z tym walczyć za pomocą lekarza, wystarczą domowe metody, no chyba że są jakieś inne niepokojące objawy. Generalnie zawracanie lekarzom dupy byle pierdołą jest co najmniej śmieszne, a wypytywanie
  • Odpowiedz
Ostatnio potrzebowałem się zapisać na rehabilitację. Prywatnie, bo i skierowanie od lekarza prywatnego. Ale fakt, zapomniałem o tym powiedzieć dzwoniąc do losowej placówki z Google Maps.

(ja) - Dzień dobry, mam skierowanie na krioterapię i jonoforezę [tu wstaw część ciała].

(babka po drugie stronie słuchawki) - Na krioterapię mam terminy, ale jonoforeza proszę pana najwcześniej w kwietniu.

(j) - Co?

(bpdss) - No niestety.
  • Odpowiedz
Płacisz na emerytury obecnych emerytów, nie na swoją. Ciebie na starość będą utrzymywali ci, co będą wtedy w wieku produkcyjnym

Nie rozumiem z czego wynika błąd pojmowania tej kwestii w naszym społeczeństwie.


@orzelek76: a gdzie są pieniądze obecnych emerytów?
  • Odpowiedz